Понад 53 тисячі мешканців Полтавщини отримали безкоштовні медпрепарати в рамках програми «Доступні ліки»

Понад  53 тисячі мешканців Полтавщини отримали безкоштовні ліки у рамках урядової програми «Доступні ліки». А тепер електронний рецепт можна отримати, не відвідуючи лікаря особисто.

Ірина Ліштаба, експертка НСЗУ з реімбурсації:

- Якщо пацієнт має встановлений діагноз, лікар знає цього пацієнта, його історію хвороби, то такому пацієнту можна виписати рецепт телефоном. Пацієнт може зателефонувати своєму лікарю та отримати рецепт. Візит до лікаря не потрібен.

Скористатись програмою «Доступні ліки» можуть пацієнти, які живуть з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою.
Важлива умова - укласти декларацію з сімейним лікарем.

Катерина Поштарук, сімейна лікарка:

- Важливо для пацієнтів, які мають серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, або бронхіальну астму, якщо вони ще не приєднались до програми «Доступнці ліки», зробити це саме сьогодні. Оскільки, дуже часто, саме восени, починаються так звані загострення цих захворювань. Тому, дуже важливо, щоб пацієнти вчасно почали прийом препаратів і, таким чином, попередили ускладнення.

Ліки можна отримати без прив’язки до місця проживання. Варто звернутись до будь-якої аптеки, яка уклала договір з НСЗУ. Знайти її можна за наліпкою «Доступні ліки» у вигляді щита.

Ірина Ліштаба, експертка НСЗУ з реімбурсації:

- Пацієнти можуть дізнатися про аптеку, зателефонувавши на контакт центр 16-77, або ж зайти на сайт НСЗУ та отримати інформацію про аптеки, які відпускають ліки на ньому.

Загалом, уже понад 1 мільйон 250 тисяч українців отримали потрібні їм ліки за електронними рецептами безоплатно або з невеликою доплатою.