Кращі музеї світу можна відвідати онлайн

Для тих, хто завжди мріяв, але зовнішні обставини сильніші, для тих, хто охоче приїздив би ще раз, для тих, кому просто цікаво – Top10.com склали рейтинг найкращих музеїв світу, які можна відвідати онлайн. Краще один раз побачити, ніж сто разів почути, навіть якщо за допомогою Ґаджету.

1.Британський музей

1.jpg

Головний музей Великої Британії в Лондоні. Один з найбільших у світі. Заснований у 1753 році. Сучасний Британський музей — зібрання творів мистецтва та культурних надбань різних народів світу за 4-5 тисячоліть. Основу греко-римського відділу музею склали приватні колекції Таунлі, Елгіна, Гамільтона та Гревіля. Основу єгипетської колекції склали нечисленні пам'ятки, вивезені з Єгипту після здачі Александрії в 1801 році. З тих часів відділ розрісся в кілька разів і нині є першим за повнотою в Європі зібранням давньоєгипетських старожитностей. Бібліотека Британського музею, відокремлена 1972 року від музею з утворенням Британської національної бібліотеки, володіє такими рідкісними експонатами, як найперша друкована книга у світі «Алмазна сутра», перші видання давньогрецьких класиків та інші раритети. В залі рукописів зберігається Велика хартія, купча, підписана Вільямом Шекспіром, лист Олівера Кромвеля з описом битви при Нейсбі, автографи Мартіна Лютера, Жана Кальвіна, Еразма Ротердамського, Ісаака Ньютона, Галілео Галілея, Рене Декарта та інших.

2. Музей сучасного мистецтва

2.jpg

Музей модерного мистецтва відкритий у 1929 році в місті Нью-Йорк. Музей мистецтва — одна з найкращих колекцій сучасного мистецтва у світі. Колекція музею включає архітектурні проекти, графіку, живопис, скульптури, фотографії, друковані видання, книжкові ілюстрації, кінофільми й пресу. Музей має понад 150 000 окремих витворів мистецтва та 22 000 фільмів і 4 мільйони фотографій. В колекції бібліотеки понад 300 000 примірників книг і періодичних видань, а також понад 70 000 файлів художників. Фундаторками музею були Еббі Олдріч Рокфеллер (дружина Джона Д. Рокфелера молодшого) та її подруги Лілі П. Бліс і Мері Квін Салліван.

3. Смітсоніан

3.jpg

Розташований у центрі м. Вашингтон на Національній алеї і є невід’ємною частиною Смітсо́нівського інституту. Цей музей разом з іншою смітсонівською установою — Національною портретною галереєю — розташований в старому будинку патентного бюро, який тепер називається на честь мецената Дональда Рейнольдса, який подарував його Смітсонівському інституту: Центр американського мистецтва і портрету імені Дональда Рейнольдса.

4. Лувр

 4.jpg

Один з найбільших музеїв світу, розташований на правому березі Сени в першому окрузі Парижа. Музей було відкрито 1793 року під назвою Центрального музею мистецтв Республіки. Лувр демонструє 35 000 експонатів, від найдавніших часів до XIX століття на виставковій площі 72 735 м². У 2018 році число відвідувачів Лувру перевищило 10 млн осіб, що є рекордом.

5. Музей мистецтв Метрополітену

 5.jpg

Відомий художній музей США, заснований в Нью-Йорку в 1870 році. Один з найвідвідуваніших музеїв світу. У музеї представлені пам'ятки образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва Стародавніх Єгипту, Греції та Риму, країн Західної Європи (Італії, Франції, Фландрії, Голландії, Англії, Німеччини та ін.), Близького і Далекого Сходу. У 1924 році там відкрито відділ американського мистецтва.

6. Гуггенхайм

 6.jpg

Художній музей у США, одне з провідних зібрань сучасного мистецтва у світі. Історія музею починається з заснування 1937 року Фонду Гуггенгайма. Засновник музею — меценат Соломон Ґуґенгайм. Колекція музею Гуггенхайма — це, по суті, об'єднання кількох дуже різних приватних колекцій. В музеї широко представлений європейський живопис XX століття та американський живопис другої половини XX століття.

7. Галерея Уффіці

 7.jpg

Палац у Флоренції, побудований в 1560—1581 р., що і зараз є одним з найбільших і найзначиміших музеїв європейського образотворчого мистецтва. На початок 21 століття колекція музею нараховує низку шедеврів таких італійських майстрів. Зібрання автопортретів — найраніша колекція автопортретів і найзначніша загальновизнана колекція у світі — становить 1600 робіт.

8. Амстердамський музей Rijksmuseum

 8.jpg

Нідерландський національний музей. Міститься в Амстердамі на Музейній площі. Постійна експозиція музею включає значну колекцію шедеврів золотого віку голландського живопису, а також різноманітну графіку, скульптуру, зразки декоративного мистецтва тощо. 2015 року музей здобув звання Європейського музею року.

9. Музей Гетті

 9.jpg

Найбільший художній музей у Каліфорнії. Музей був заснований нафтовим магнатом Полом Ґетті (1892—1976), який був до часу смерті найбагатшою людиною світу. Залишені ним на потреби музею багатомільярдні статки зробили музей Ґетті найспроможнішим набувачем творів «старих майстрів» та античної скульптури на престижних аукціонах Лондона і Нью-Йорка. Керівництво музею настільки завзято взялося за скуповування полотен великих художників, що протягом 1980-х років їх звинувачували у створенні штучного ажіотажу на ринку творів мистецтва, який призвів до позамежного підвищення цін. Водночас це зробило музей Ґетті своєрідним монополістом з придбання видатних творів мистецтва на мистецьких аукціонах.

10. Музей Ван Гога

 10.jpg

Художній музей в Амстердамі, присвячений життю і творчості нідерландського художника Вінсента ван Гога. Відкритий у 1973 році. Ядро колекції складає зібрання робіт Фонду Музею Вінсента ван Гога — колекції, що належить сім'ї художника: вона складається із 200 полотен і близько 500 малюнків, чотирьох альбомів із начерками і 800 листів самого художника. До неї також входять роботи із приватного зібрання Вінсента ван Гога і його брата Тео, включаючи 570 японських гравюр, 1500 ілюстрацій до журналів, а також роботи знайомих художників, серед яких Анрі Тулуз-Лотрек, Поль Гоген і Жорж Сера.

За матеріалами вільної енциклопедії «Вікіпедія»