Засідання круглого столу «Проходження стратегічної екологічної оцінки в рамках містобудівної документації» відбулося в облдержадміністарції

Про проходження стратегічної екологічної оцінки в рамках містобудівної документації говорили на круглому столі в облдержадміністрації. Стратегічна екологічна оцінка - це процедура визначення, опису та оцінювання наслідків виконання документів державного планування для довкілля, зокрема, для здоров’я населення. 12 жовтня 2018 року набрав чинності закон України «Про стратегічну екологічну оцінку». Головною його рисою є врахування побажань громади, які можуть брати участь у розробці документів державного планування. За останній рік до департаменту екології та природних ресурсів для отримання зауважень та пропозицій надійшли 126 заяви про визначення опції стратегічної екологічної оцінки. Представник департаменту Олександр Ткаченко ділиться, - на усі пропозиції дали аргументовані відповіді.

Олександр Ткаченко, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів:

- Дуже важливо, що багато повноважень цей закон дає і громадськості, громадянам окремим і громадським об’єднанням. Вони мають право активно приймати участь у розробці таких документів, ознайомлювати з ними, вивчати, виносити свої бажано аргументовані пропозиції і ці пропозиції, якщо вони заслуговують на увагу і дійові, вони обов’язково повинні враховуватись при розробці таких от документів.

За законом, в документах державного планування, таких як детальний план у межах населеного пункту чи генеральний план населеного пункту, обов’язково має враховуватися звіт про стратегічну екологічну оцінку, результати громадського обговорення та консультації. Більше про містобудування розповіла начальниця Управління містобудування та архітектури Полтавської облдержадміністрації Ірина Особік.

Ірина Особік, начальниця Управління містобудування та архітектури ОДА:

- Створюється екологічна карта регіону, або окремо взятої частини регіону, і тільки після цього, в процесі аналізу містобудівної ситуації, тобто, того, що набудовано на цій території, коли ця містобудівна ситуація накладається - проводиться аналіз, де є негативний вплив життєдіяльності людини на екологію, де цей вплив можна змінімізувати.

Усі учасники круглого столу зазначили - врахування екологічних вимог гарантуватиме зменшення негативного впливу на довкілля, дотримання міжнародних природоохоронних програм та сприяння збалансованому розвитку держави.