Вже не один рік мешканці будинку по вулиці Кондратенка чекають на ремонт покрівлі

У будинку по вулиці Кондратенка, поряд із залізничним вокзалом, протікає дах. Пан Сергій мешкає на останньому 3-му поверсі. Говорить, - щоб завадити потопу взимку, самотужки зчищає сніг з покрівлі.

Сергій Моміт, мешканець будинку:

- Зимою замітає так снігом, вкривається весь дах снігом. А потім, при потеплінні, ростає і тече по стінам. Замикає проводку, тече, де провода йдуть і воно протікає. Вже дах не годний.

Мешканці будинку кажуть, - неодноразово звертались до міськвиконкому, зокрема до профільного заступника міського голови Олексія Чепурка. Виявилось, будинок включений до програми розвитку ЖКГ не лише на 2019-й, а й на 2018 рік. Проте, коли саме ремонтуватимуть дах, ніхто не відповідає.

Галина Сахневич, мешканка будинку:

- Він відповів, що будуть вирішувати депутати, залишайте звернення. Будуть вирішувати депутати розподіл грошей і все буде вирішено. Коли вдруге ходили, сказали, що уже гроші виділені, наш будинок включений у цю програму. Але до діла не дійшло.

Округом поблизу залізничного вокзалу опікується депутат Київської районної ради, представник команди Андрія Матковського Володимир Запара. Розповідає, - на ремонт покрівлі будинку уже навіть проект розробили. А починати ремонт не поспішають.

Володимир Запара, депутат Київської районної у м. Полтава ради:

- Практично весь мікрорайон ми заасфальтували. І ремонти капітальні і поточні у багатьох будинках, як покрівель, так і трубопроводів. Але оцей багатостраждальний будинок. Шиферна покрівля, згнили повністю стропила, ситуація критична. Тому що повністю задуває дуже багато вітру.

Депутат міської ради Андрій Матковський зустрівся з мешканцями будинку. Розповідає, - не поспішають ремонтувати не лише цей будинок. Таких у Полтаві майже 50.

Андрій Матковський, депутат міської ради:

- Програма ЖКХ у цьому році провалена. Провалена вона не тому, що немає грошей. Депутати міської ради виділили, майже, мільярд гривень на програму ЖКГ. Можу сказати, що наші колеги, це партія «Рідне місто», яке відповідає за ЖКГ, вони вважають, що люди мають самі ремонтувати. Вони кажуть, що якщо ви купили квартиру, будь ласка, і ремонтуйте і свій будинок.

На думку Андрія Матковського, спочатку потрібно привести будинки до належного стану, а потім створювати ОСББ.

Андрій Матковський, депутат міської ради:

- На жаль, ті пенсії і зарплати, які мають українці, і полтавці, не дозволяють їм самим вирішувати ці питання і проблеми. Тому справедливо, якщо б міська рада, маючи, завдяки децентралізації більше 3-х млрд бюджети, ми маємо як і раніше виділяти кошти, маємо крок за кроком ремонтувати такі будинки, у яких живуть наші люди, дахи, під`їзди, мережі у підвалах, а потім тільки пропонувати людям створювати ОСББ. Наша команда тому і пішла в опозицію, тому що нам не по дорозі з тими людьми, з тими партіями, які обдурили в цьому році полтавців. Я по-іншому не можу сказати. Наша фракція ні в якому разі не проголосує бюджет на наступний рік, якщо у цьому бюджеті не буде поадресно програми всіх будинків, які мають бути відремонтовані.

Мешканці будинку планують піти до міськвиконкому та вимагати ремонту покрівлі.