6 мільйонів гривень з обласного бюджету та стільки ж з місцевих – реалізація Бюджету участі-2019 на Полтавщині

Шість мільйонів гривень з обласного бюджету та стільки ж із місцевих бюджетів витратять на реалізацію Бюджету участі Полтавщини 2019 року, - про це повідомили на засіданні робочої групи з реалізації обласної програми «Бюджет участі Полтавської області на 2017 - 2020 роки». Голова Полтавської облради Олександр Біленький розповів, - реалізується дана програма третій рік і вона перша і єдина у рамках цілого регіону.

Олександр Біленький, голова Полтавської облради:

- Ми виділяємо шість мільйонів гривень на рік. Цього року було двісті проектів. З них 71 проект отримав найбільшу підтримку. Це найбільша кількість переможців, але для розуміння це не те, що ми хочемо збільшити їх кількість, а в рамках цього бюджету 6 мільйонів так розподілилася сума. Із 45 ми дійшли до 71 переможця.

Окрім цього, обговорили і шкільний громадський бюджет Полтавської області - новий проект громадських ініціатив у рамках обласної програми «Бюджет участі».

Олександр Біленький, голова Полтавської облради:

- Ми прагнемо, щоб учні були самоорганізовані зі шкільної лави, щоб вони брали участь у реформуванні свого навчального закладу, поповнювали матеріально-технічну базу, брали відповідальність за своє шкільне життя та життя навчального закладу.

Заступник начальника відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату облради, секретар робочої групи Олеся Дроботенко говорить, - діти подають свої проекти навіть більш активно чим дорослі.

Олеся Дроботенко, заступник начальника відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату облради, секретар робочої групи:

 - Діти більш креативні ніж дорослі. Вчителі, очевидно, що є такі проекти, коли вчитель сидів і говорив, що треба писати, але є такі, коли в довільній формі на листку діти самі писали короткий опис, довгий опис і суму накидували. Це майданчики спортивні, дитячі, викладення доріжок, це ремонт теплиці, сади різноманітні.

Наступного року реалізацію шкільного громадського бюджету Полтавської області облраді пропонують спрямувати два мільйони гривень.