Батьків понад 160 дітей можуть звільнити від плати за перебування в комунальних інтернатних закладах освіти

Батьків понад 160 дітей можуть звільнити від плати за перебування в інтернатних закладах освіти комунальної форми власності. Це питання підтримали на профільній комісії обласної ради. Провели засідання у стінах театру імені Гоголя.

Олена Харченко, директорка Департаменту освіти і науки ОДА:

- Є батьки не проживають з родиною, не мають змоги допомогти, виплатити аліменти і сім`я фактично є малозабезпеченою. Або це дуже велика багатодітна родина. Зібрали інформацію від керівників закладів. Просимо підтримати проект рішення. Тут 164 дитини. У деяких дітей просять на 100% позбавити батьківської плати, у деяких на 50%. 164 дитини із 136 сімей.

Крім того, всі заклади та установи освіти обласного підпорядкування просять оновлення автопарку для перевезення дітей. Про це повідомила Олена Харченко. Це планують врахувати при формуванні бюджету на наступний рік.

Олена Харченко, директорка Департаменту освіти і науки ОДА:

- У пріоритетах, що ми ставимо першочергово? Маємо 2 спортивних інтерната, є потреба така, є діти спортсмени, які все-таки треба допомогти їм виїжджати на якісь змагання. Маємо мистецьку школу те ж саме, діти беруть участь у мистецьких конкурсах не лише на Полтавщині, а й за межами області.

На засіданні прозвітували про хід реалізації Програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в області на 2018-2020 роки.

Валентина Вождаєнко, директорка Департаменту культури і туризму ОДА:

- Духовно-естетичне виховання дітей та молоді, розвиток навчальних закладів культури, мистецька освіта плановий обсяг фінансування 500 тис. підтримка театрально видовищних закладів культури плановий обсяг фінансування 56 млн. 265 тис.

Загалом, програмою розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини передбачено вісім напрямків підтримки галузі.