Депутати облради не звертатимуться до Президента та Верховної Ради з проханням не допустити реалізацію «формули Штайнмаєра»

Облрада погодила надання дозволів на користування надрами кільком компаніям. На другому пленарному засіданні 27 сесії обласної ради депутати розглянули звернення Державної служби геології та надр України щодо погодження надання без проведення аукціону спецдозволів. Відповідно отримали погодження компанії, які підписали соціальні угоди. Окрім податків, область отримає додаткові 14 млн. грн., - говорить голова постійної профільної комісії Сергій Мамоян.

Сергій Мамоян, голова постійної комісії ОР з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр:

- Компанії, які сьогодні отримали дозвола, вони отримали на розширення. Вони уже є, вони уже працюють, ми з ними заключили соцугоду. Вони оплатять в бюжтет 14 млн грн. ми їм надали дозвола, одна компанія, з якою не було соцугоди, ми їм відмовили. 2 компанії пішли на аукціон. Якщо б ми сьогодні не проголосували, воно б йшло за мовчазної згоди.

Також на сесії обговорили звенення депутатів до Президента України, Верховної Ради щодо недопущення реалізації так званої «формули Штайнмаєра». Ініціював питання голова облради Олександр Біленький та його заступник Анатолій Ханко.

Олександр Біленький, голова обласної ради:

- Ми хочемо виступити в унісон обласним радам західного регіону, навіть, центрального, міським радам України, які своїм голосуванням хочуть звернути увагу на питання проблематику, щоб не допустити капітуляції. Тобто, це так в загальному можна говорити. Але головне, щоб не було виборів до тих пір, поки не буде на кордоні стояти український воїн.

Анатолій Ханко, заступник голови обласної ради:

- По цій формулі вони намагаються зараз провести місцеві вибори. Дати можливість тим людям, гнидам, які воювали, убивали наших пацанів, гнидам, які прислуговувалися, вчили не любити Україну, ми дамо можливість дати проголосувати на місцевих виборах. Ми розуміємо, що ми отримаємо депутатів затвердженими десь там у Москві.

Звернення до президента та Верховної Ради проти «формули Штайнмаєра» більшістю голосів депутати не включили до порядку денного. Сесія виявилась складніша, ніж очікували, - говорить голова обласної ради Олександр Біленький.

Олександр Біленький, голова обласної ради:

- Питання по адвокатській діяльності про монополію. Питання про ФОПи, ми з цього хотіли скласти, плюс 2 питання, які у нас зависли на першому пленарному засіданні. Але, їх виявилось значно більше, сюди додалися надра. Я не задоволений тим, що не прийняли пропозицію по тій же самій «формулі Штайнмаєра». Це на мій погляд трішки безвідповідально, але ми попрацюємо. Я думаю, що Полтавська область приєднається до тих областей, які це реалізували.

Загалом на другому пленарному засіданні 27-ї сесії обласної ради підтримали 27 питань.