В Україні створюють Єдиний реєстр засуджених та осіб, взятих під варту

В Україні створюють Єдиний реєстр засуджених та осіб, взятих під варту

В Україні за підтримки Проєкту ЄС «Pravo-Justice» створюється Єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту. Про це повідомляє Пробація України Probation in Ukraine на своїй сторінці у Facebook.

Це буде інформаційна система, що містить відомості про засуджених, осіб, узятих під варту, та складається з трьох модулів:

1. інформаційно-аналітична підсистема обліку засуджених та осіб, узятих під варту;
2. підсистема електронних сервісів управління справами суб’єктів пробації;
3. підсистема електронних сервісів медичного забезпечення засуджених та осіб, узятих під варту.

У державному підприємстві «Національні інформаційні системи» для представників Міністерства юстиції України, Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної установи «Центр пробації» та проєкту EDGE відбулася презентація Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту, який наразі проходить тестову (пробну) експлуатацію.

До переваг роботи Реєстру можна віднести: передачу реєстраційних справ між підрозділами установ виконання покарань (УВП), уповноваженими органами з питань пробації; формування аналітичних звітів, а також можливість формування електронних запитів/відповідей при взаємодії УВП та уповноважених органів з питань пробації під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк. Завдяки цьому, працівники УВП оперативно отримують необхідну інформацію, не чекаючи паперової відповіді від уповноважених органів з питань пробації при підготовці до звільнення засудженого.

Окрім того, завдяки можливості експортувати результати пошуку реєстраційних карток, справ тощо таку інформацію можна надалі використовувати, наприклад, для формування звітів та ін.