На годину назад: що думають полтавці про переведення на зимовий час

27 жовтня о 4 ранку стрілки годинника треба перевести на годину назад. Повертати стрілки годинника двічі на рік вирішили у Великобританії ще в 1908 році. Англійці запровадили цю традицію для більш раціонального використання світлої пори доби. У колишньому СРСР, в тому числі й Україні, почали переводити годинники аж в 1981. Як безболісно перейти за зимовий час? Попри те, що в нас з’явиться додаткова година для сну, це не завжди добре позначається на здоров’ї. До нового режиму важко звикнути, через що можливе погіршення самопочуття, зниження імунітету та порушення сну. Як від цього вберегтися розповіла психологиня Кіра Седих.

Кіра Седих, сімейний психотерапевт:

- Є такі варіанти як підвищити свою активність, як покращити настрій. Це треба згадати якісь улюблені ваші справи. Ну, наприклад, якщо ви любите співати, то треба співати, треба більше рухатися в цей період. Хороша весела музика, більше у вашому житті, також треба, щоб було більше світла.
Такі зміни у годинах викликають у людей різні емоції. Ми довідалися, що думають полтавці про перехід на зимовий час та як він позначається на їхньому організмі.

- Я считаю что, для многих людей зимнее время не играет большую роль в жизни. Поскольку график остается тот же. И поэтому люди не замечают этого.
- Мені зручно, я люблю поспати, коли ми переходимо ми спимо на час більше.

- Я на пенсии мне все зручно! Ну мне не нравится переводить часы. Допустим, у меня этот, около телевизора. Там их тоже нужно перевести, я не умею. Определенно есть неудобства, но все нормально.
- 27 жовтня? Та не знаю, мені зручно в принципі, а хотя може і нє. Не знаю, чесно, мені все одно якось.

- Летнього врємєні просто чуть більше, чим зимнього. Вроді і недосип який то є, ну воно чуствується по організму. Стараюсь ложиться спать раньше, шоб, тіпа, поспать більше, ну воно по моєму спиш одінаково. Перевір не перевів, я разніци особо не чуствую.
- Я не розумію взагалі переходити на зимовий час. Не бачу у цьому ніякої потреби.

- Вийти десь на вулиці погулять, воно вже темно, фанарі не скрізь горять і десь вони вобщє ніде не поставлені. Якось неудобно.
Організм має повністю адаптуватися до нового режиму за 2-3 тижні. Але якщо дотримуватись простих порад фахівців, то ваш настрій і стан буде на висоті і без усілякої адаптації.