Заспівав фрезерувальний станок

Полтавські Кулібіни навчили співати фрезерувальний станок. Тепер агрегат здатний не лише обробляти дерево, але й виконувати музичні твори.

Сергій, співавтор верстата
Фрезерували ікону, скучно було. Написали спеціальну програму і станок заспівав. Тепер не скучно )

За словами творців фрезерувально-музичного апарату жодних спеціальних пристроїв, зокрема звукових динаміків у верстаті немає, тільки стандартні деталі.

Василь, співавтор верстата
Станок має п’ять крокових двигунів, кожен з яких видає свій звук. Таким чином наш верстат з п’яти-голосною поліфонією)
Наскільки такий винахід полтавців буде цінним для людства, ми вирішили дізнатися у спеціалістів, показавши відео із музичним станком.

Ігор Дегтяр, викладач програмування верстатів з ЧПК
"О, интересно! Я такого еще не видел!"
Талановитим верстатом зацікавились. Проте, як виявилось пізніше, музичні дані для виробництва не мають ніякого значення.

Ігор Дегтяр, викладач програмування верстатів з ЧПК
"Идея хорошая, но связи музыки и производства я не вижу"
Наука сказала своє вагоме «ні». Але важко повірити, що автори станка старалися дарма. Тоді можливо агрегату світить визнання на великій сцені? Можливо, варто знайти йому здібного продюсера, який розкрутить і верстат, і всі його двигуни. Тому за допомогою ми пішли до музичної школи.
Чи є шанси у фрезерувального станка піднятися на Олімп вітчизняного шоу-бізу? Це питання ми поставили викладачу з вокалу.
Оксана Дронова, викладач вокалу
"Голос хороший, задатки є, але звичайно треба ще попрацювати. Тембр доволі хриплуватий, але від чудово підійде для рок-музики"
Окрилені успіхом, ми вирішили не витрачати час на тривале навчання станка у музичній школі, а відразу відправити його на співочий конкурс. Але щоб обмежувати верстат масштабами лише України, одноголосно прийняли рішення подати заявку на участь у міжнародному конкурсі молодих виконавців у Юрмалі «Новая Волна»

Юлія Чухлеб, PR-директор конкурсу «Новая волна»
"Чтобы Вашу заявку приняли, нужно подготовить авторскую композицию, всего же 3 песни. Срок регистрации заканчивается сегодня и я сомневаюсь, что вы успеете"

Максим Узол, журналіст
"Незважаючи на те, що подати заявку на участь у конкурсі «Новая Волна» в Юрмалі ми не встигли, наш станок не засмучується. Адже його найближчі плани на майбутнє - участь в Євробаченні"