У Полтавському державному архіві пройшла документальна виставка «Ми йшли до тебе, перемого!»

28 жовтня 1944 року після довгих років навали наші солдати звільнили Україну від нацистських окупантів. Цей день став визначною віхою на шляху до остаточної перемоги Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні. До 75 річниці від Дня визволення України презентували документальну виставку «Ми йшли до тебе, перемого!». У першому розділі представлені документи, які відтворили хронологію подій, що відбувалися упродовж вересня 1943 - жовтня 1944 років. Документи другого розділу розповідають про високу ціну Перемоги та жертовну допомогу місцевого населення фронту.

Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської області: 

- Увесь урожай 43, 44 та й 45 років ішов на потреби оборони. По друге територія нашої області була перетворена у , так звану, прифронтову зону. Тут містилися десятки госпіталів, де перебувало, за нашими підрахунками, 11-12 тис. бійців.

Звільнення України, попри винятковий героїзм простих бійців, було надзвичайно кровопролитним. Під час оборонних та наступальних операцій Червоної армії з січня 1943 по жовтень 1944 року було втрачено близько 3,5 млн. людей. Полтава теж потерпала від нацистів.

Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської області:

- Населення нашої області практично здавало для потреб Вермахту продукти харчування. З початку 42 року німці почали вивозити нашу молодь на насильницькі роботи до Німеччини. З нашої області було вивезено 155 тис. чоловік.

Організатори виставки зазначили - перемога стала можливою і завдяки жертовній праці мільйонів працівників тилу.