Живописці із 28 міст та 17 областей України передали свої полотна до Полтави на Всеукраїнську художню виставку

Всеукраїнська художня виставка «Енеїда» відкрилася у художньому музеї. Вона присвячена 250-річчю від дня народження зачинателя нової української літератури - Івана Котляревського. Назва виставки є виявом глибокої шани видатному письменникові й свідченням актуальності його творчості в сучасному суспільстві - ділиться директорка художнього музею Ольга Курчакова.

Ольга Курчакова, директорка художнього музею:

- Ця акція мистецька - вона є продовженням тих традицій, які були закладені ще у 1903 році, пов’язані з ім’ям Івана Петровича. Бо тоді, коли відкривався пам’ятник у Полтаві - це була така подія величезного, національного значення для всієї України. Тоді саме в Полтаві відбулася перша всеукраїнська художня виставка, як писав її організатор Опанас Сластіон.

Експозиція «Енеїда» складається з двох частин. Тут представлені роботи першої всеукраїнської виставки 1903 року та роботи сучасних українських митців. Художник Олег Мінгальов зазначив, - тут продемонстроване творче багатоманіття, художнє різнобарв’я і водночас духовна єдність України. Також поділився філософією своїх картин, які теж є на виставці.

Олег Мінгальов, художник:

- Одна із моїх картин називається «Сини Юнони». Юнона - це та сама Гера, яка являється покровителькою сім’ї, дитинства, родів. Дуже важливо для жінок. Але важлива і для України, бо вона породила Марса, а Марс - це воїн, захисник і це надзвичайно актуально для України на цей час нагадати, що ми діти Юнони.

Усі учасники заходу зазначили, - виставка «Енеїда» - це внесок до сучасного осмислення надбань української культури і можливість долучитися до творення духовної спадкоємності української нації.