Громада просить керівництво міста заборонити на території Полтави цирки та зоопарки

Громада просить керівництво міста заборонити на території Полтави цирки та зоопарки

На офіційному сайті Полтавської міської ради та виконавчого комітету з’явилась петиція «Локально заборонити використання (експлуатацію) диких тварин та птахів у цирках, зоопарках, виставках та в розважальних закладах в межах міста Полтави».

Автор петиції Сергій Антоненко зазначає, що підтримка заборони використання диких тварин у цирках - це прояв захисту тварин від жорсткого поводження та гуманного до них ставлення. Вже понад 50 країн світу запровадили таку заборону.

«Мінкульт України планує заборонити використання тварин у державних цирках з 2021 року. Транспортувати диких тварин в Україні офіційно заборонили ще 2017 року. Локальну заборона діяльності пересувних цирків з тваринами вже діє у Києві, Рівному, Дніпрі, Львові Луцьку, Мукачево, Миколаєві. Ради цих міст у судах відстояли своє право приймати такі рішення. Сотні тварин в Україні та в світі живуть в жахливих не природних умовах та змушені виконувати не властиві їм вправи при цьому терплячи знущання від дресування!» - пише Сергій Антоненко.

Відомі цирки Circus Smirkus, Cirque du Soleil, Flying Fruit Fly Circus, Circus Vargas, 7 Fingers Circus відмовилися від використання тварин. Немає тварин також в Китайському державному цирку, Zirkus Ronkalli в Німеччині, Zirkus Meer в Австрії, Zirkus Swamp в Великобританії, Цирку в Мадриді.

Нагадаємо, аби петицію розглянули на засіданні профільної комісії міської ради вона має набрати 250 голосів за 60 діб.