У Полтаві освятили меморіальний знак пам'яті жертв голодомору

У Полтаві освятили меморіальний знак пам'яті жертв голодомору. Встановили його ще 19 жовтня. Знаходиться він у сквері між вулицями Європейська, Панаса Мирного та Кагамлика. Ініціював створення полтавець Олександр Сороковий. Говорить, - на виготовлення пішло близько 25 тисяч гривень. Розташування, вважає, - вдале, адже, тут місце спокійне.

Олександр Сороковий, ініціатор встановлення пам'ятника:

- В нас і досі немає місця, де можна було б вшанувати жертв голодомору. Ми під цим об’єднуємо три голодомори, не лише 32-33, але й ще 21-23, але й 46-47 рік. Це все добровільними внесками, Конгресом українських націоналістів Полтавщини і це все за власний кошт привезли камінь і встановили.

Освячення провів Архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір. Говорить, - місця для вшановування жертв голодомору обов’язково повинні бути.

Федір, архієпископ Полтавський і Кременчуцький:

- Це акції геноциду проти українського народу, тому що це не природні катаклізми. Це цілеспрямовані дії на знищення певної групи людей, власне українців для того, щоб їх підкорити і знищити людей. Це перший крок реалізації небайдужих полтавців з встановлення величного меморіального комплексу. Тим більше є свідчення, що неподалік цього місця дійсно відбувалися захоронення загиблих полтавців.

Олександр Сороковий говорить: згодом на цьому місці планують цілий меморіальний комплекс пам’яті жертв Голодомору.