У рамках грантової програми Creative Spark у ПУЕТі відбулася презентація проекту та круглий стіл «Співпраця бізнес - університети Британія - Україна»

Полтавський університет економіки і торгівлі спільно з ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» та університетом Портсмуту став переможцем грантової програми Creative Spark: програма підтримки підприємництва в системі освіти, що фінансується Британською Радою. Проект передбачає створення спільної британсько-української освітньої програми з креативного підприємництва, навчання, проведення зимового табору та конкурс бізнес-ідей. У рамках Creative Spark у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулися презентація проекту та круглий стіл «Співпраця бізнес - університети Британія - Україна». Сюди були запрошені британські науковці та представники Британської ради.

Олександр Устьян, координатор проекту:

- Ми запросили наших британських партнерів з університету Портсмунту, щоб вони поділилися своїм досвідом. Яким чином взаємодіє бізнес з університетами Великобританії і обговорили можливі шляхи для співпраці з вітчизняним вищими навчальними закладами та підприємцями.

На заході також обговорили і освітні можливості для студентів закладів освіти в рамках проекту Creative Spark. Про їхні переваги розповіла викладачка Портсмутського університету - Джована Радуловіч.

Джована Радуловіч, викладачка Портсмутського університету:

- Сьогодні я буду розповідати, що взаємодія між університетами та бізнес структурами є досить таким взаємовигідною не лише для цих двох сторін, а також першочергово для студентів і що студенти це та сторона, яка отримує найбільше переваг з такої взаємодією. Студенти ще навчаючись можуть отримати досвід роботи і якщо ми говоримо про бізнес структури, а також можуть отримати висококваліфікованих кадрів, які досить молодими і потенційними.

Координаторка освітніх проектів Британської Ради в Україні Віта Світлична зазначила, - проект Creative Spark являє собою п’ятирічну ініціативу. Спрямовану на підтримку міжнародних університетських та інституційних партнерств для розвитку підприємницьких навичок та креативної економіки в семи країнах: Україні, Казахстані. Узбекистані, Киргистані, Азербайджані, Вірменії та Грузії.

Віта Світлична, координатора освітніх проектів Британської Ради:

- Це сім країн, які спільно працюють над розвитком підприємницьких навичок у студентів, які допомагають будувати спільні проекти між Українцями та Британськими університетами. Таким чином посилюється працевлаштування студентів, покращується ситуація і також програма сприяє креативному розвитку економіки.

Ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій Нестуля
ділиться, - одним із основних завдань проекту є підвищення обізнаності українців про підприємство, підвищення рівня кваліфікації українських спеціалістів шляхом вивчення досвіду британських колег та удосконалення підприємницьких навичок серед фахівців у сфері креативних індустрій.

Олексій Нестуля, ректор ПУЕТ:

- Це, власне кажучи, можливість розкриття потенціалу наших підприємців, наших студентів, наших можливостей економічних на базі креативного сприйняття дійсності і пропозицій креативних бізнес проектів. Тому це такий інтегральний проект, який об’єднує інтереси і студентів і науковців, викладачів університету, і підприємців області, міста, України, і тих, хто уже працює у сфері тих, чи інших технологій, чи креативного бізнесу.

Креативність, інноваційність, вміння працювати в команді - це ті навички, які допоможуть молодим фахівцям реалізувати себе в самих різних областях. Адже Проект Creative Spark націлений саме на це.