За спалювання сухої трави та листя передбачено штрафи від 340 до 1700 гривень - Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста

Спалюють листя. Скарги на неможливість вільно дихати у Полтаві залишають у соцмережах багато користувачів. 

«Левада кожного вечора в диму,неможливо відкрити вікна. Люди бережіть себе,здоров'я не повернеш».

Полтавець Владислав мешкає у приватному будинку. Обурений суцільним димом у вечірній час, а особливо, у вихідні. Говорить, - причина - постійне спалювання сухої трави та листя. Сам так не чинить, адже знає, що через це в атмосферу потрапляють шкідливі речовини - чадний газ, окис азоту, канцерогенні сполуки.

Владислав Волошко, полтавець:

- Вже трохи менше, раніше було задимлиніше. У нас в Полтаві горить, горить і горить. Дим - це чадний газ і ми дихаємо ним. Ми скидаємо все, а там вивозять централізовано, навіщо нам спалювати.

Обурені постійним димом Віктор та Дмитро.

Віктор та Дмитро, полтавці:

- Це шкодить самій природі, це смог осінній, ну в більшості палять листя. Задимленість постійно є, звичайно.

В інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста попереджають: за спалювання сухої трави та листя штрафи від 340 до 1700 гривень. Опале листя радять не палити, а компостувати. Коли листя перегниває, всі речовини, необхідні для розвитку рослин, повертаються до ґрунту. Якщо зафіксували порушення закону, закликають дзвонити до Нацполіції і до Державної екологічної інспекції. Натомість, лікар-терапевт Андрій Дзюба попереджає, - дим може загострити алергічні прояви та уразити дихальні шляхи людини.

Андрій Дзюба, лікар-терапевт:

- Страждає бронхомунальна система, серцево-судина система, тому що опосередковано навантаження на цю систему через оксигінацію недостатню, тому що в організм потрапляють як важкі метали, нітрати, окрім того і радіонукліди, які також присутні при спалюванні сухого прілого листя.

Додає, - 20 хвилин перебування біля такого вогнища - рівноцінно п’яти-шести годинам перебування на забрудненій трасі, коли їдуть автомобілі та йдуть вихлопи. Тим часом, у центрі міста комунальники прибирають листя ось таким пилососом.

Олександр Масюк, працівник КП «Декоративні культури»:

- Вже по другому разу ми прибираємо пилососом. Ми відправляємо його на «Декоративні культури», на теплиці тоді воно перегніває і цю землю ми використовуємо на клумбах нашого міста. В день ми вивозимо дві таких машини, чотири.

Що робити з опалим листям та сухою травою - вирішувати вам. Але пам’ятайте: на кону найважливіше –здоров’я людей.