У міській раді затвердили концепцію інформаційної екосистеми «Poltava Smart City»

Карта проблем міста, електронна черга в садочок, онлайн карта громадського транспорту мобільний туристичний сервіс, основні новини та події міста в одному додатку - такою буде перша версія інформаційної екосистеми «Poltava Smart City». Концепцію її вже затверджено робочою групою. Планують практично впроваджувати проект з початку 2020 року.


Юрій Ромашко, виконавчий директор ГО «Інститут аналітики та адвокації»:

- Ми формуємо технічне завдання для ІТ команди, спеціалістів, які вже почнуть формування архітектури, самого продукту порталу, додатку для мобільних пристроїв і таке інше. Будемо вести роботу з депутатським корпусом, ознайомлювати з концепцією для того, щоби концепція отримала подальший рух.

Полтава смарт сіті - застосовує сучасні технології, підходи та рішення, задля розвитку розумної міської інфраструктури та використання сучасних систем управління даними. Направлена вона на підвищення якості і комфорту життя містян - наголосили розробники екосистеми.

Юрій Ромашко, виконавчий директор ГО «Інститут аналітики та адвокації»:

- Що важливо? Ця система сконцентрована на підвищення якості і комфорту містян, для того, щоб жителям міста було комфортніше, для того щоб вони, скажімо так, могли бачити, як відудбуваються процеси, могли оцінювати, як споживаються ресурси, як відбувається комунікація тих чи інших питань і таке інше.

Бюджет, який піде на цей проект члени робочої групи ще не розголошують. Вважають це зарано. Таким чином намагаються уникнути маніпуляцій. Але кількість грантових коштів та пожертв обласного фонду не приховують - це приблизно 2 мільйони 400 тисяч гривень.