У Полтаві відкрили виставку головних уборів та одягу, створених за старовинними зразками

Традиційний одяг народу є неодмінним набутком народної культури будь-якої нації - у цьому переконалися полтавці на презентації виставки старовинних жіночих головних уборів майстрині Валентини Ануарової-Лісоколенко. Вона понад 15 років займається дослідженням, вивченням та відтворенням зразків традиційного народного одягу. Значну увагу приділяє деталям крою, аксесуарам, вишивці та оздобленню готових виробів.

Валентина Ануарова-Лісоколенко, майстриня:

- Робота буває за натхненням, буває за вимогою. Наприклад, якщо треба комусь якийсь очіпок для якогось заходу, тоді шукаю цю інформацію. А так, взагалі, буває у мене багато запланованих, я працюю за натхненням. Захотілося мені це зробити - я роблю це. Коли йде натхнення робота робиться з любов’ю і дуже приємно.

В експозиції представлена значна кількість старосвітських жіночих головних уборів: від простих очіпків до очіпка-збірника, кораблика, каптура, кибалки. Вони мали поширення, як у центральних українських регіонах, так і Поділлі. Описаний одяг, - зауважили на презентації виставки, і класиками літератури.

Євгенія Стороха, науковий співробітник полтавського музею І. Котляревського: 

- У «Енеїді» Котляревського є дуже багато описів старосвітського жіночого одягу, в тому числі, ну, наприклад: «Сховала під кибалку мичку. Хто з теперішніх українців знає, що означає ховати під кибалку мичку?» От вона – кибалка, під неї ховали волосся. Зазвичай, у жінок були довгі коси. Це була серйозна зачіска, її треба було вкласти на голові і обов’язково сховати.

Виставку жіночих головних уборів можна відвідати до 15 грудня.