Змінити роботу на один день: до професійного свята медійники Полтави взяли участь в акції «Журналіст змінює професію»

Журналіст:

- Сьогодні мій день розпочався за незвичним для мене графіком. Замість традиційних атрибутів для журналіста - інше, для працівника Полтававодоканалу.

Медійники Полтави взяли участь в акції «Журналіст змінює професію». Мені випало працювати на території Затуринських очисних споруд. Саме сюди потрапляють стоки з центральної частини міста Подолу та Левади. Щодня тут опрацьовують до 25 тисяч кубометрів нечистот. Цими трубами до очисної споруди надходять стоки, спочатку-потрапляють до приймальної камери. Далі ж розподіляються на спеціальні решітки, які затримують тверде сміття. Для початку мене ознайомлюють теоретичною частиною навчання, далі ж -практична.

Журналіст:

- Зараз я працюю операторам на решітках. Завдання полягає в такому: ми вмикаємо цей пристрій, опускаються граблі, збирається сміття чекаємо декілька хвилин і ось ми бачимо, що вже є сміття, потім його виносимо на утилізацію.

Саме тут вода без сміття потрапляє до пісколовок.

Сергій Мистюк, начальник Затуринської ОКС:

- Осідає пісок, але не осідають органічні речовини, які далі потрапляють на аеротеки.

- А ось так регулюють подачу стоку на пісколовки.

- Зараз ми відкриваємо засувку на пульпопровід для видалення піску з пісколовок і подачі його на піскові майданчики.

- Це ви казали 12 разів так?

- 15-16.

А це - насосна станція подача стічної води на пісколовки для того, щоб видаляти пісок та інші рештки.

- Запускаємо насосний пристрій, повинно бути майже до повного.

Так закінчується механічна очистка. Другий етап - біологічна. На аеротенках працює активний мул.Аеротенки - це великі булькаючі коридори води, куди далі потрапляє стічна вода і там живуть корисні мікроорганізми. Його подачу регулює машиніст компресорних установок. Він слідкує за тим, щоб сюди потрапляв кисень - необхідний для життя мікроорганізмів. Показники певної температури компресорів працівник водоканалу записує до журналу щогодини. Далі - вторинні відстійники. Мул відділяють від очищених стоків. Вже після цього чиста вода довгими каналами потрапляє до біологічних ставків.

Сергій Мистюк, начальник Затуринської ОКС:

- На вторинних відстійниках проходить відділення мулу від очищених стоків. За рахунок того, що сама маса важче води, вона осідає на дно, далі убирається через мулеву камеру.

- Очищаємо переливний гребінь від засмічення.

Кінцевий етап - доочистка стоків природним шляхом.

- Перекачуються вони сюди насосними агрегатами,  сюди потрапляє вода , так як це ставки воно ще там утаюється, доочищається, долі потрапляє в скидний канал, де по ньому потрапляє в річку Коломак.

Далі ж враження та емоції кожного з журналістів, адже поза кадром залишилось ще більше, ніж в самому сюжеті , тепер кожен із нас хоч трішки опанував іще одну спеціальність.