Брати чи не брати мікрокредит?

Брати чи не брати мікрокредит? Ось в чому питання. Закінчилася готівка, термінова потрібно щось купити, а тут вигідна пропозиція: оптимальний комплект документів, без поруки, під низькі відсотки та й ще кредитують всіх - безробітних, студентів, людей пенсійного віку і осіб з негативною кредитною історією. Це все про швидкі позики у приватних структурах та про онлайн-кредитування. Взяти не проблема та потім пастка, - говорить начальник відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Юрій Ночовний. Чому, - розповідає реальні історії.

Юрій Ночовний, начальник відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги:

- До нас приходять громадяни, до яких постійно телефонують особи, вони можуть представлятися або колекторами, або особами, які мають інформацію про цю особу. Ви брали кредит у такій фінансовій установі і у вас є заборгованість. Залякування - були такі випадки і вони неодноразові. Нагадування до осіб, що будуть звертатися до суду позивного.

Зазвичай, мікрокредити - це невеликі кредити, щоб люди за невеликий проміжок часу скористалися цією послугою.

Юрій Ночовний, начальник відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги:

- Мікрокредит він, зазвичай, надається до одного місяця, тобто, якщо людина отримує позичку в 2000 гривень вона повинна повернути до кінця місяця або за місяць і відсоток, який дається він поденний відсоток, а люди вважають, що цей кредит вони можуть погашати рік , а може і більше. Якщо ставка в середньому буде 1,8 відсотка в день, то в річному еквіваленті понад 400%.

У такі ситуації найчастіше втрапляють ті, хто не дочитується умов договору. Юрій Ночовний застерігає, - якщо берете кредит дивіться, під чим підписуєтесь та кому надаєте персональні дані. Погасили, тож повинен бути відповідний документ про це. Якщо ви зараз знаходитесь перед вибором, брати чи не брати мікрокредит, то поміркуйте, можливо, краще певну суму позичити у знайомих, тим паче без відсотків.