Сезонний підйом захворювання на ГРВІ та грип спостерігатиметься до кінця лютого

Сезонний підйом захворювання на ГРВІ та грип. Зараз на Полтавщині епідемії немає, - заспокоюють фахівці. Щотижня в області у середньому реєструють близько п’яти тисяч випадків захворювань.

Андрій Байбарза, лікар-епідеміолог:

- Зараз як, і зазвичай, хворіють більше діти раннього віку, ситуація звичайна для даного сезону, періоду. Практично щороку в нас реєструються в тому числі і летальні випадки захворювання на грип. Тобто, від грипу люди вмирають.

Полтавці діляться, - при перших ознаках захворювання до лікаря бігти не поспішають. Надають перевагу народним методам профілактики грипу.

- Просто чай, полоскання горла, власне, це все. Ліки намагаюся не приймати, якщо є можливість.

- Тепло головне вдягатися. Особливо, якщо ввечері йдете додому. Шапочка, шарфік. Продумувати свій гардероб. Чай з малиновим варенням, медом, лимончиком.

- Не брезгувати чимось таким, що модно. Вдітися тепліше, можливо і підштаники. Елементарно пити вітаміни, чаї, не доводити себе до стану переохолодження.

Проте, головний захист від грипу, - наголошують медики, - щеплення. Проблема у тому, що безкоштовної вакцини в Україні немає. А ті, кому найбільше потрібно, щеплюються не активно, - говорить Андрій Байбарза.

Андрій Байбарза, лікар-епідеміолог:

- У першу чергу повинні бути зроблені медичним працівникам. Це не тільки їх захист, а й захист пацієнтів. Щеплення повинні бути зроблені особам старше 65 років. Для них особливо великий ризик становить захворювання на грип. Всі хто має хронічні захворювання.

Пік захворюваності на ГРВІ та грип анонсують на кінець лютого.