Набув чинності закон про встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей

Відтепер за перевезення дітей до 12 років або зростом до 145 см без спеціальних засобів штрафують. Набув чинності закон про встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей.

Катерина Григоренко, речниця патрульної поліції Полтавщини: 

- Притягнення до відповідальності порушника перший раз протягом року. Санкція цієї статті - це штраф 510 грн. якщо порушник буде притягатися за цією статтею вдруге протягом року. Це буде частина 11, ст. 121 і штраф 850 грн.
Ми запитали у полтавських водіїв, як вони ставляться до таких нововведень. Мама двох дітей - за автокрісла. А от таксисти кажуть, - облаштовувати його у машинах не вигідно та не зручно.

- У мене обладнано все. У мене 4 ремені безпеки. Без водійського. З водійським 5. я не впевнений, що мені потрібне це крісло, оскільки я дуже рідно вожу дітей. Якщо таксист везе за тиждень 2 рази дитину, то крісло йому весь час потрібно. Воно буде займати весь багажник у кращому випадку.

- Є в інтернеті багато відео по краш-тестах, є дуже страшні відео, тому краще мати автокрісло в машині, чим якийсь летальний випадок. Я особисто вожу своє автокрісло. Раптом мені потрібно в таксі, я беру своє. Попереджаю, що буде автокрісло і все.

- Діти повинні бути у безпеці. За кордоном всі таксисти їздять з кріслами. У всіх є крісла у таксі.
Спеціальні засоби - це не лише дитячі автокрісла, - пояснюють патрульні. Це ще люльки та бустери. Обирають їх залежно від віку.

Катерина Григоренко, речниця патрульної поліції Полтавщини: 

- Люльки - це для діток, немовлят і невеликого віку. Тобто, ті, які ще не вміють сидіти. Для тих діток, які уже виросли з автокрісел є спеціальні бустери. Тобто, це такі подушечки, невеличкі сидіння, які допомагають дитині трошки вище сидіти, щоб ремінь, той пасок безпеки проходив у потрібному місці.
Заборона перевозити дітей без спеціальних засобів існувала і раніш. Проте, порушення практично не карались. Тим часом за рік в Україні у наслідок ДТП загинуло близько 140 дітей.