У Полтаві відзначили День Гідності та Свободи

Кадри від яких у кожного українця стискається серце та на очах навертаються сльози.

21 листопада 2013 року на головну площу столиці - Майдан Незалежності - вийшли люди на знак протесту проти рішення уряду часів президентства Віктора Януковича зупинити курс України на євроінтеграцію. Таке протистояння між владою та активістами призвело до чисельних людських жертв. Небесна Сотня - саме так назвали протестувальників, які віддали свої життя заради кращого майбутнього для України. Нині 21 листопада в Україні відзначають - День гідності та свободи, який передбачає вшанування патріотизму та мужності громадян, які захищали європейський вибір держави. У Полтаві відзначили цей день тематичною виставкою «Янголи в камуфляжі», українськими патріотичними піснями та нагородженням воїнів АТО. Також ділилися спогадами Євромайдану.

Юлія Костенко, учасниця Євромайдану:

- Ця стрічка пройшла зі мною Майдан. Вона була відрізана від великого шматка, коли ми колоною машин, спочатку мирно, їздили Полтавою. А потім ми чіпляли чорні стрічки. Моя революція почалася, десь на початку грудня, коли я вдома побачила розгін студентів, жорстокий розгін студентів.

Учасник Євромайдану Юрій Крамаренко пройшов увесь майдан та згодом відправився воювати у зону АТО. У 2015 був поранений. Згадує, - найбільше запам’ятався майдан саме 18 лютого, під час його очистки беркутівцями.

Юрій Крамаренко, учасник бойових дій на Сході:

- Говоримо, дівчата, відходьте назад. Але уявіть собі, вони кажуть «ми будемо з вами». Коли жінки стоять плачуть, але не рухаються, вони стоять. От шо я в цьому бачу? Нашу силу, нашого народу.

День гідності та свободи є одним із знакових свят в Історії сучасної України.