В педагогічному університеті відбувся тренінг «Гендерні окуляри»

Директорка, професорка, філологиня, членкиня, мисткиня - це не слова, які ріжуть вухо. Це Фемінітіви - слова жіночого роду, альтернативні поняттям чоловічого. Але чомусь ще досі нормативним є застосування маскулінітивів до всіх людей, незалежно від їхньої статі, що сприяє дискримінації жінок. Проблема фемінітивів стала однієї із тем тренінгу «Гендерні окуляри», який пройшов для студентів та журналістів. Про важливість поваги до гендерної рівності в щоденній роботі редакції розповіла відома журналістка, правозахисниця -Ірина Виртосу.

Ірина Виртосу, менторка тренінгу «Гендерні окуляри»:

- Мета тренінгу - показати, що гендерна тематика вона дуже актуальна і вона потрібна для розуміння журналістами, щоби не повторювати якихось примітивних помилок, зображуючи чоловіків і жінок говорячи про гендерну рівність. Тому що це стосується кожного з нас, починаючи від того, коли дитина йде у дитячий садочок і очікується, що дівчинка варить кашу, а хлопчик грає в поїзд.

В Україні на законодавчому рівні гендерну дискримінацію заборонено. У 2005 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Але на практиці досі зберігається доволі консервативне та стереотипне сприйняття жінок та чоловіків, їхніх можливостей та ролей, які не дозволяють повною мірою реалізувати ту гендерну рівність, яка прописана у всіх згаданих документах. Ірина Виртосу зазначила, - тема гендерної рівності актуальна в Україні. Переконана, - кожен українець та кожна українка мають приділити увагу гендерній проблемі, аби не стати заручниками дискримінації.

Ірина Виртосу, менторка тренінгу «Гендерні окуляри»:

- Це про кожного з нас і про кожну з нас - це про те, щоб вас не дискримінували на роботі. Тобто, не беруть на роботу, через те, що ви жінка, чи тільки через те, що ви молода жінка, чи через те, що ви молода жінка з білявим волоссям. Тобто це актуально для чоловіків, коли є серйозне очікування, що вони мають бути годувальниками, приносити більшу зарплату.

Студентка факультету філології та журналістики Анастасія Добряк ділиться, - тренінг є гарним досвідом, який в будь-якому випадку можна зреалізувати на практиці у роботі журналіста та людини, яка постійно комунікує з людьми.

Анастасія Добряк, студентка ПНПУ імені В.Г. Короленка:

- Я вже знаю, що таке «гендер». Я вважаю себе гендерно-чутливою. Але розвиватися завжди потрібно і тому, я дуже дякую, що наші викладачі запросили таку круту ментору, яка може розібрати сучасні кейси, розказати, що було раніше, порівняти з тим, що маємо зараз.

По закінченню тренінгу усі учасники отримали сертифікати та гендерні блокноти.