Перевірка стану цивільного захисту населення

Перевірка стану цивільного захисту населення почалася на Полтавщині 1 квітня. Рятувальники 7 районів області разом із обласною владою муситимуть продемонструвати, що регіон готовий до ліквідації будь-яких катастроф та аварій, які можуть виникнути. Питання обговорили на нараді за участю і представників центральних органів служби надзвичайних ситуацій.

Володимир Петріщев
директор Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям апарату ДСНС України
«У будь-якій перевірці можна знайти як позитив, так і негатив. Ми приїхали, щоб спільно з Полтавською облдержадміністрацією перевірити, чи готові сили та засоби до ліквідації надзвичайних ситуацій.»

Зважаючи на те, що нафтогазова промисловість є однією з провідних на Полтавщині, саме за об’єктами цієї галузі пильнуватимуть найбільше. Загалом в області сьогодні працює півтори тисячі потенційно небезпечних об’єктів. Але понад усе рятівників турбує ситуація навколо Кременчуцької гідроелектростанції. Руйнування греблі водосховища, яка знаходиться у не найкращому стані, може призвести до серйозних наслідків.

Михайло Андрусенко
начальник управління з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи ОДА
«Хвиля добігання прориву після руйнування греблі водосховища через 30 хвилин затопить прибережну частину Кременчука, через 1 час 15 хвилин - місто Комсомольськ і частково Кременчуцький, Козельщанський, Кобеляцький райони.»

Щоправда, МНСники запевняють - їхні сили та техніка готові на 100 відсотків.

Роман Кириленко
начальник управління ДСНС у Полтавській області
«Наше реагування на надзвичайні ситуації, що виникали у зимовий період, було відмінним. Це було відзначено неодноразово на рівні держави.»

У рамках інспектування рятувальники проведуть ряд спеціальних навчань, а посадовці упевняться, що у порядку необхідна документація. Перевірки триватимуть до 12 квітня