Полтавка Галина Іванова скаржиться, що у неї відібрали земельну ділянку

Без землі та грошей. Полтавка Галина Іванівна скаржиться, - у неї відібрали земельну ділянку. За її словами, фермер, який орендував її земельний пай, склав договір на 100 років та ще здав його іншому підприємству без її дозволу. Тому, зосталась без землі. Додає, - на початку вересня на її земельній ділянці «Полтавагазвидобування» почали роботи.

Журналіст:

- Сума в цьому договорі ренти, яка була?

Галина Іванова, полтавка:

- 850 тисяч повинна була бути, нічого не заплатили. Я до них звернулася із заявами і в особистому режимі, що, будь ласка, зі мною потрібно укласти угоду і сплатіть мені кошти. Вони 14 місяців бурять. Вони, останнім часом, навіть в телефонному режимі не відповідають.

У «Полтавагазвидобуванні» коментують, - підписали договір з фермером, адже, за документами, на цій території господарює він.

Юрій Береза, начальник відділу комунікацій філії ГПУ «Полтавагазвидобування» АТ «Укргазвидобування»:

- У нас на сьогодні є договір на проведення розвідувальних робіт із землекористувачем земельної ділянки. У землекористувача є дійсний договір на цю земельну ділянку, який засвідчений нотаріально. На цій ділянці не будується свердловина, просто на цю земельну ділянку заходять межі бурового майданчику. Роботи будуть завершені орієнтовно через кілька місяців.

Зв’язатись з орендарем нам не вдалось. Юрист системи безоплатної правової допомоги Анастасія Гречка пояснює, - якщо орендар не виплачує грошей, потрібно подавати до суду, роз’яснює й інші моменти.

Анастасія Гречка, юрист системи БПД:

- За систематичне здійснення невчасної оплати, або неповну оплату оренди, можна в судовому порядку, або стягнути ці кошти, які невиплачені, або розірвати цей договір. По строкам укладання договору оренди землі, відповідно до законодавства, - це починається термін, не менше 7 років, і не більше, ніж на 50. Строк дії починається з моменту державної реєстрації, проте, є пряма Постанова Верховного Суду України, яка передбачає, що термін дії договору починається з моменту підписання.

Юрист радить, - у договорах завжди звертати увагу на те, чи можна передавати у суборенду третім особам земельні ділянку, термін виплати та на термін на який укладаєте угоду.