До дня пам’яті жертв Голодомору у Полтаві відкрили документальну виставку

До дня пам’яті жертв Голодомору у Полтаві відкрили документальну виставку. На ній представлено 52 документи, що свідчать про причини, хід та наслідки Голодомору 1932-1933 років в Україні. Виставка складається з двох розділів. У першому йдеться про причини геноциду. Доказами терору, пропаганди та залякування стали постанови та накази вищих органів влади, які видавалися на місця. До другої ж увійшли зразки про перебіг та наслідки трагічних подій саме для теперішньої Полтавської області.

Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської області:

- На наших стендах ми хотіли показати, якими методами діяла влада в період 30-х років. Що це були перш за все методи терору, методи репресій і методи страху.

Тоді в часи Голодомору деякі спроби врятувати себе від голодної смерті, а саме крадіжкою продуктів, каралася смертною карою та в кращому випадку арештом. В експозиції представлені також і постанови суду. Це постанова під назвою «Кухоль молока», вона свідчить про п’ятирічний арешт людини, яка сторожувала на фермі в колгоспі. Щоб вижити сторож вночі піддоював корів і пив молоко. Але згодом у цьому його було помічено.

Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської області:

- Більшість справ, які заводились в той час - це справи, пов’язані продовольчими питаннями. Люди, які були помічені у крадіжках колосків, помічені в антирадянських висловлюваннях, ті люди, які намагалися надоїти кухоль молока попадали під репресії.

Організатори виставки наголосили найкраще про такі події розповідають документи, бо це «жива» історія».