Раціональність використання коштів для виконання програми розвитку ЖКГ та благоустрою обговорювали на профільній комісії міської ради

Зміни до показників міського бюджету розглядали на засіданні профільної депутатської комісії. За рік, - говорять учасники зібрання, у сфері освіти економія склала майже 37 млн. грн. Пропонують перерозподілити затверджені раніше асигнування. Андрій Матковський говорить, - це не справедливо. Потрібно залишати кошти у тій галузі, в якій відбулася економія, аби у розподільників коштів був стимул раціонально використовувати гроші.

Андрій Матковський, депутат міської ради:

- Зараз цю економію майже у повному обсязі перекидають на іншу галузь, на те ж саме ЖКГ. Будуть директор школи економити енергоносії, якщо все у нього забрати? Як приклад можу сказати, у минулому році, коли ми відповідали за цю галузь, 100% ми залишали у тій школі, дитячому садку, де ця економія була досягнута. Крім того, маючи економію 37 млн. грн., дуже давно пора нашим педагогам, вчителям виплачувати надбавки у повному обсязі, як це передбачено Кабінетом Міністрів. На жаль, цього сьогодні не відбувалося, хоча ми виступили саме за цей розподіл коштів.
У депутатів виникли сумніви щодо раціонального використання коштів на програму ЖКГ. Володимир Корчака запитав у профільного заступника міського голови, представника «Рідного міста» Олексія Чепурка чому з ремонту житлового фонду знімається понад 2 млн. грн.

Володимир Корчака, депутат міської ради:

- Є такі у місті адреси, як Петра Юрченка 21/9, Комарницького 6, де будинкам по 85 років і де говорити зараз мешканцям будинків, що робіть ремонт за свої кошти, як мінімум, не дуже коректно. У той час, коли на початку року, весною робилися проекти на ці будинки, уже витрачені більше 500 тисяч бюджетних коштів на проекти. Де логіка?

Олексій Чепурко запевнив, - незабаром презентують програму підтримки ОСББ. Завдяки їй уже розроблені проекти на ремонт зможуть реалізувати наступного року.

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ:

- Вони є власниками цього будинку. Не тільки приватизованих квартир, а й підвалів, всіх мереж, які знаходяться на цьому будинку, тому в законі прописано, що вони зобов`язані утримувати його в належному стані.

Позиція команди Андрія Матковського – не змінна: з такими зарплатами та пенсіями люди не в змозі створити ОСББ та самотужки справлятися з проблемами. Спочатку потрібно за кошти міста відремонтувати проблемні криші, підвали і так далі, а вже потім хай мешканці створюють ОСББ та господарюють. Депутат підкреслив, - звернеться до держфінінспекції з проханням перевірити цільове використання коштів програми розвитку ЖКГ та благоустрою Полтави на 2019 рік.

Андрій Матковський, депутат міської ради:

- Десятки млн. грн. використано ЖКГ на проекти ремонти дахів, під`їздів, мереж у підвалах. Але роботи були не проведені. Можна уявити, що якщо до цього повертатись наступного року, то треба заново замовляти проекти, бо у нас збільшиться мінімальна зп. і т.д. на жаль, у нас ЖКГ як прірва. Гроші ми виділяємо, а вони використовуються не раціонально. Наприклад, млн. грн. ми перекинули з ремонту дитячих майданчиків. Скажіть, будь ласка, а нас що всі відремонтовані дитячі майданчики? Чиновники дійсно не використовують той потенціал, який їм дають депутати.
Також на засіданні заслухали звернення «Полтаватрансбуд» щодо можливості придбання у комунальну власність міста приміщення колишнього дитячого садку по провулку Гната Хоткевича, 9, яке зараз у приватній власності товариства. Питання вирішили вивчити та розглянути згодом.