Перерозподіл коштів міського бюджету та зміна програми розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою міста – із засідання сесії міської ради

28 чергова сесія міської ради розпочалась традиційно - з виступів громадськості. Більшість скарг стосувалась сфери житлово-комунального господарства.

- Асфальтоване покриття в аварійному стані. Являє собою небезпеку. Загрожу
Здоров`ю і не тільки мешканцям цього будинку, але іншим перехожим.

- Робилося заключення нашого будинку фахівці. Я спитала: - «Яка наша доля?» і знову мені сказали: «Ви можете у будь-яку хвилину завалитися». Вибачте, я уже не знаю. Там такі тріщини і вони прогресують.

- Пан Чепурко називає політичним популізмом ремонт будинків і забирає 28 млн грн з ремонту будинків, на ямкові ремонти Зіньківської побиванки.

- Ужас, який твориться ви собі не уявляєте. Дерева ростуть на даху.

- Не цікавить, вони спинами сидять досі.

Депутат міської ради Андрій Матковський говорить, - його принципова позиція - не залишати полтавців сам на сам з проблемами. З такими пенсіями та зарплатами вони не можуть самостійно ремонтувати будинки.

Андрій Матковський, депутат міської ради:

- Всі, хто виступав сьогодні, всі ці адреси були у програмі ЖКГ, які у цій залі на початку року проголосували. Більш того, на це виділили кошти. До нас претензій не може бути, тому що ми прийняли. Гроші дали. Це бездіяльність управління ЖКГ. По друге, хто дав право заступнику міського голови формувати політику ЖКГ від імені міської ради? Хто дав право заявляти мешканцям, які приходять на прийом, що ви якщо не створите ОСББ, ми вам не будемо ремонтувати?

У цей час вносять зміни до Програми розвитку житлово-комунального господарства.
Знімають 2,3 млн. грн.., які передбачались на ремонт житлового фонду. А саме - дитячих та спортивних майданчиків, трубопроводів та під`їздів. Натомість, додаткові кошти виділяють на утримання електромереж зовнішнього освітлення, на видалення дерев та поточний ремонт доріг, - прозвітував заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко.

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ:

- Мешканці є власниками всіх будинків і є власниками не лише приватизованого житла, а є співвласниками даху, трубопроводів. тобто, всіх мереж, які знаходяться у цьому будинку. У законі чорним по білому прописано, що мешканці несуть відповідальність за стан свого житла. І зобов`язані його утримувати у належному стані.

Також на сесії внесли зміни до показників міського бюджету за пропозицією заступника міського голови з питань ЖКГ, представника команди «Рідного міста». Між галузями перерозподіляють близько 42 млн. грн. З них з освіти забирають 37 млн. грн. через економію, - повідомили у фінансовому управлінні.

Андрій Матковський, депутат міської ради:

- Бюджетом 2019 року було передбачено, що з липня місяця всі наші вчителі мали отримати надбавку за престиж 20%. Чому це не відбулося, я не можу сказати. Тому що ми з липня не відповідаємо за цю галузь, прийшли інші керівники. Вони пропонують зробити економію, не платити це вчителям, а 20 млн. грн. перекинути на ЖКГ, за яке теж відповідає та сама партія, що і за освіту. Скажіть, це ефективне використання коштів, це економія? Та це знущання над нашими вчителями.

На сесії не підтримали ліквідацію районних рад. Депутати домовились створити спеціальну комісію, яка вирішить чи доцільно це робити.