Полтавців тестували на ВІЛ

1-го грудня увесь світ відзначає День боротьби зі СНІДом. Напередодні у Полтаві провели інформаційно-просвітницьку акцію. В умовах мобільної амбулаторії полтавці тестувалися на ВІЛ та отримували фахові консультації.

Марина Колісник, волонтерка УМСА:

- Ми займаємося санітарно-просвітницькою роботою до дня боротьби з ВІЛ СНІДОМ, який відзначається 1 грудня кожного року. Ми роздаємо населенню інформаційні листівки і просимо їх пройти, ну як, пропонуємо пройти їм анонімне тестування на ВІЛ.

Нині Україна посідає одне з перших місць серед країн Східної Європи за поширеністю ВІЛ-інфекцій. Фахівці зазначають - понад 50% хворих на ВІЛ виявляють свою інфекцію на 3-ій чи 4-й стадіях, коли зупинити прогрес хвороби майже неможливо. Тож вчасне тестування допоможе зберегти життя.

Тетяна Просяник, організаторка заходу: 

- Проводиться швидке тестування та проводиться результат після консультування на віл інфекцію. Після обговорюються шляхи профілактики в подальшому, як обезпечити себе від інфекції.

Також під час акції усі бажаючі мали змогу абсолютно безкоштовно отримати головний засіб захисту від ВІЛ СНІДу - засоби контрацепції.