На невідомих, які пошкодили у Полтаві два меморіали пам’яті воїнам АТО та підпалили волонтерську машину, відкриті кримінальні провадження

У ночі з 29 на 30 листопада у Полтаві стався комплексний напад вандалів. Невідомі розгромили два меморіали пам’яті солдатам АТО, а також здійснили підпал волонтерської машини.

Юрій Сулаєв речник, Національної поліції Полтавщини:

- Власне 2 об’єкти, присвячені учасникам АТО, зокрема, пошкоджено підставку біля меморіальної дошки одно із героїв по вулиці Алмазній. Ще одна пошкоджена інтерактивна дошка у парку Котляревського. Третя інформація надійшла про підпал автобусу.

Зазвичай, у розслідуванні таких випадків поліції допомагають камери системи «Безпечне місто». Але у цій ситуації це не допоможе. Бо найближча до алеї точка з такою камерою не менше, ніж за 100 метрів - на розі вулиць Європейська, Раїси Кириченко та Кагамлика,.- розповідають у поліції. Зараз на зловмисників відкрито кримінальні впровадження - наруга над могилою та умисне пошкодження майна шляхом підпалу.

Юрій Сулаєв, речник Національної поліції Полтавщини:

- Пошкодження дошок за ст. 227 ч.2 там санкція статті передбачає покарання від 3 до 5 років обмеження волі, або від 3 до 5 позбавлення волі. Що стосується підпалу транспортного засобу ця стаття передбачає у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 10 років.

Речник Національної поліції Полтавщини Юрій Сулаєв також зазначив, - такі випадки - є одним із методів введення інформаційної війни. Тобто створити прецедент, щоб дестабілізувати ситуацію в регіоні.

В Управлінні СБУ повідомили, - спільно з ГУ НП Служба безпеки України вживає комплекс системних оперативно-службових заходів, спрямованих на встановлення особи або осіб, які вчинили акти вандалізму проти пам’яток українським героям-учасникам АТО-ООС. Якщо громадяни володіють будь-якою інформацією щодо вчинених злочинів, - говорить помічник начальника управління СБУ в Полтавській області Олексій Скрильник, - просимо цілодобово звертатись до чергового УСБУ в Полтавській області за номерами телефонів 0532- 51-18-38, 068-858-03-13. Конфіденційність гарантується.