У Полтаві консультували, як вберегти себе та рідних від торговців людьми

Щодня із цього місця сотні українців відправляються у подорожі, чи то з розважальною метою, чи то з метою заробити на життя в інших країнах світу. Останні, часто не розуміють усю серйозність проблеми - працювати за кордоном. До міжнародного Дня боротьби за скасування рабства у Полтаві на автовокзалі представники громадської організації "Світло надії" консультували як вберегти себе та рідних від торговців людьми.

Олександра Силка, волонтерка заходу: 

- Я хочу преподнести информацию людям, которые выезжают за границу, чтобы они проверяли своих работодателей, что бы они были усведомлены если их обманут, что бы них были контактные телефоны, куда они могут обратиться в случаи каких то неправильных действий по поводу работодателя за границей или это в нашей Украине.

Якщо людина перебуває під контролем іншої особи, її робота відрізняється від тієї, яку пропонували, свобода пересування обмежена, ще й до цього всього людина не отримує грошей за виконану роботу - це ознаки торгівлі людьми. Фахівці діляться - небезпеку видно не одразу! Тож радять бути не легковажними.

Світлана Большева, організаторка заходу:

- Дуже важливо звертати увагу на усі особливості майбутньої роботи. Наявність контракту, наявність офіційного працевлаштування, оскільки ви працюєте неофіційно, то ви юридично на жаль майже незахищені від ризику потрапляння до шахраїв як найменше або до експлуататорів.

На випадок, якщо ви, ваші родичі або друзі вже є заручниками такої ситуації - варто негайно телефонувати на гарячу лінію з протидії торгівлі людьми : 527.