До Полтави завітав шостий міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

До Полтави завітав шостий міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Цього року найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці понад 220 міст і сіл України. Відкрила Docudays UA у Полтаві стрічка «Правда у світі пост правди», де розповідається про інтернет-видання яке зробило революцію у царині журналістських розслідувань. Команда громадських журналістів знаходить докази резонансних злочинів швидше, ніж правоохоронці та спецслужби. При цьому вони використовують інформацію лише з відкритих інтернет-джерел.


Гання Кіященко, голова полтавської філії Суспільної служби України:

- «Правда у світі пост правди» -- це розслідування журналістів про те, яким чином в нас інформація зявляється, чи хто її створює, як її поширює, як впливає тоді на уявлення людей про ситуацію у світі, я думаю цікаво подивитися це розслідування. Як вони показали вплив різних інформаційних маніпуляцій на людей.

Серед майданчиків для показів і обговорень фільмів - будинки культури, школи, навчальні заклади та бібліотеки. Важливою складовою заходів є дискусії, під час яких глядачі матимуть нагоду поспілкуватися із запрошеними правозахисниками та громадськими активістами. Фестиваль розмірковує над тим, як змінюється наше повсякдення з появою цифрових технологій - діляться його організатори.

Надія Влизько, заступниця директора бібліотеки імені Котляревського:

- Наша бібліотека вже 4 рік поспіль долучилася до мандрівного фестивалю документального кіно в рамках Docudays UA….але фільм не лише переглядаються, ми їх обговорюємо потім по закінченню. Тому що у фільмах постають саме ті питання, які зараз гостро стоять у суспільстві і громаді.

У Полтаві Docudays UA триватиме до 15 грудня.