10 грудня вперше відзначили Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги

10 грудня в Україні вперше відзначається Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги, який приурочений до Дня прав людини. До цього дня у Полтаві представники системи безоплатної правовової домомоги поділилися регіональними нюансами роботи та досвідом взаємодії з партнерами. Клієнти ж розказали свої життєві історії боротьби за справедливість. Одна з них - пані Людмила.

Людмила Коваленко, полтавка:

- На чоловіка подали в суд , чоловік мав ¼ частку - це спадщина від його матері, яку хотів забрати його племінник. Допомогли нам тим, що він представляв наші інтереси в суді, був на кожному засідання. Пишите заяву і вам надають безоплатного адвоката.

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий розповів, - нині важливо консультувати людей,інформувати про те, що існує така допомога, адже багато містян не знають правові аспекти.

Олександр Черчатий, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області:

- Важливо, щоб проінформованість людей взагалі про можливості скористатися ось цим інструментом, який створила держава , для того, щоб захистити особу , яка опинилася у складній життєвій ситуації і має проблеми правового характеру, щоб про цю інформацію люди знали. До нас може звернутися будь-хто, будь-яка категорія населення незалежно від статусу, від доходу і отримати первинну правову допомогу.

Свою роботу презентували і громадські радники.

Лідія Чернига, громадський радник:

- Часто люди втрачають надію і не можуть самостійно вирішити цих питань, тому БПД і ми, як громадські радники маємо дуже тісний контакт , спілкуємося і на виїзних засіданнях і супроводжуємо іноді своїх клієнтів.

Учасники зібрання спілкувалися у форматі живого діалогу, обговорювали ідеї та подальші інструменти для їх реалізації.