Полтавщина готова до зими

Полтавщина готова до зими - про це повідомили на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області. Там обговорили готовність сил та засобів цивільного захисту до роботи в осінньо-зимовий період. Начальник відділу експлуатаційного утримання автомобільних доріг - Владислав Чичкань звітує -- заготовили фрикційні матеріали та технічну сіль, які застосовуються при ожеледиці. На дорогах встановили дорожні знаки «Ожеледиця», «Слизька дорога», «Зона дії».

Владислав Чичкань, начальник відділу експлуатаційного утримання автомобільних доріг, штучних споруд, організації та безпеки дорожнього руху АМД:

- Підрядниками заготовлено 3890 тон солі, та 15 000 тон фрикційних матеріалів. Підрядники підготували 220 одиниць техніки, максимально які вони можуть залучити. Із них піскорозкидачів 73, 110 одиниць техніки з відвалами - це трактори, крази з відвалами, бульдозери та 46 фронтальних навантажувачів.

На засіданні комісії також оголосили і прогноз погоди на цю зиму. Експерти діляться - суттєвих опадів не очікується.

Ігор Замирайло, начальник Полтавського обласного центру гідрометеорології:

- Січень та лютий 2020 року очікується теплішими за кліматичними нормами на 2-3 градуси. На фоні підвищеної температури повітря можливі декілька хвиль холоду з темпера тами до 10-15 градусів морозу.

Також обговорили й заходи протипожежного захисту закладів освіти, охорони здоров’я та об’єктів з масовим перебуванням людей. Після пожежі в Одесі, де 4 грудня загинуло близько 12 людей, прем'єр-міністр України зобов'язав влаштувати масову перевірку закладів держави на дотримання протипожежної безпеки.

Володимир Гришанін, заступник начальника ГУ ДСНС України в Полтавській області:

- Будуть перевірятися заклади установ, організацій з масовими перебуванням людей. А саме, дитячі садочки, професійно технічні заклади, гуртожитки , всі незалежно від форм власності, установ охорони здоровя та соціального захисту.

Перевірки по області мають провести до 26 грудня.