У Полтаві, не зважаючи на погодні умови, укладають асфальт, погонний метр якого коштує 5 тисяч гривень

У Полтаві, незважаючи на зиму, продовжують ремонтувати тротуари. По вул Гоголя трактори знімають асфальт. Побачивши камеру працівники втікають з робочих місць. Тому довідатись, скільки триватимуть та які саме роботи в центрі міста проводять у таку погоду наразі нам не вдалося. «Славнозвісні» тротуарні ремонти у місті тривають всю осінь. За даними електронної системи Prozorro, на ремонт тротуарів та дорожнього покриття у місті Полтава у 2019 році планувалося витратити 195,3 млн. грн. За ці кошти купляли декілька видів робіт та послуг: розробка проектно-кошторисної документації, поточний ремонт тротуарів та капітальний ремонт тротуарів. За даними Прозоро, 20-метровий тротуар по вулиці Монастирській обійшовся місту у, близько, 100 тисяч гривень, тобто, фактично, виходить, що погонний метр цього тротуару коштує 5 тисяч. гривень.

Віталій Павлій, депутат Полтавської міської ради:

- Зайшовши на сторінку наших будівельних магазинів міста Полтава і пере телефонувавши менеджерам, вони повідомили, що вартість одного квадратного метра плитки коштує близько 400 гривень. Додавши вартість робіт, ми розуміємо, що ціна ремонту тротуарів золота. Також бачимо, що цих коштів не вистачило ні на пофарбування труб, які являються відбійником для мешканців, ні не продовжили роботи. Можливо треба було виділити не 100 тисяч, а більше, щоб тим самим відремонтувати весь тротуар, а не його частину.
Незрозуміла ситуація із тротуаром виникла на перехресті вулиць Козака та Сковороди. По вулиці Сковороди повністю відремонтований тротуар, що не скажеш про протилежну сторону цієї вулиці.

Віталій Павлій, депутат Полтавської міської ради:

- Я так розумію, що, мабуть, по вулиці Сковороди немає більшої необхідності у тротуарах в гарному стані. Ми бачимо, що дійсно є відремонтований тротуар і його вартість 70 тис. гривень. Ми бачимо два відрізки на якому є плитка і між ними калюжа. Виникає питання: це і єсть отой системний підхід, коли ми виділяємо депутати кошти для того, щоб мешканці відчували благополуччя і є їхня робота. Саме це є робота нашого Рідного Міста і в дії Олександра Удовіченка.
Мешканці також обурюються такою роботою керманичів міста, розрити розривають, а до завершення роботи непочатий край! І все це у таку несприятливу погоду.

- Трішечки не так зробили, як хотілося.

- Негативне відношення, треба що скрізь було. Легше ходити.

- Це виглядає не естетично на фоні такого міста.

- Реально нада зробить капітальний ремонт, з’єднати оці частини, щоб нормально люди ходили того шо це якось не дуже. Просто, шоб люди нормально могли ходить, а не обходить оце через дорогу, тут ще й нема нормального перехода, машини їздять, не удобно.

- Тротуар нада робить і проложить усе плиточкой. Потому шо це не красіво, не компактно, не удобно і дуже грязно, особино в таку погоду.

Що залишиться на весну від цих нашвидкозліплених тротуарів - мешканці прогнозувати не беруться.