Медіа-експерти про плани міської ради спрямувати майже 5 мільйонів бюджету Полтави на власний піар

Майже 5 мільйонів гривень Полтавська міська рада планує витратити на піар. На офіційному сайті Полтавської міської ради та виконавчого комітету з’явився проект рішення на засідання позачергової двадцять дев’ятої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання «Про затвердження Програми висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування м. Полтава на 2020 рік». У ньому говориться: надавати послуги з висвітлення діяльності будуть ТОВ «СТУДІЯ МІСТО» та інформаційне агентство ФОП Могила Ірина Леонідівна. Для цих виконавців передбачають по 49 тисяч гривень кожному. Плюс 4 мільйони 900 тисяч гривень хочуть надати рекламному агентству відповідно результатів проведення торгів у межах відповідного тендеру - Цю інформацію нам підтвердив керівник пресслужби міськради - Віталій Улибін.

Віталій Улибін, керівник прес-служби Полтавської міськради:

- Буде проведений тендер, згідно з торгами, це будуть європейські торги, згідно з результатами торгів переможе рекламна агенція. З нею підпишемо договір на співпрацю на рік, яка власне і буде надавати послуги розміщення у полтавських медіах.
Від такого рішення міської ради полтавські медіа-експерти б’ють на сполох.

Людмила Стельмах-Кучеренко президентка Полтавського медіа-клубу:

- Я в журналістиці працюю 35 років. Стажувалася у США, Європейських країнах. Ну взагалі ніде в цивілізованому світі немає такого, щоби органи влади виділяли гроші на те, щоб їхню діяльність висвітлювали ЗМІ. Ну я не знаю, це такий пережиток радянщини, що я дивуюся, що за 28 років Україна цього не позбавилася і 5 млн. гривень у рік виборів. 2020 рік місцевих виборів - виділяти на місцеві ЗМІ ну це я інакше не назву, як політична корупція.
Євген Лопушинський, голова Полтавської обласної організації НСЖУ:

- ЗМІ, які беруть гроші у влади, вони повинні чітко усвідомлювати, що разом з грішми, вони беруть на себе певну відповідальність. І відповідно, щоб в аудиторії не виникало сумнівів в необ’єктивності і неупередженості, як мінімум такі матеріали робляться на замовлення влади, вони мають буть відповідним чином промарковані, тобто в цих сюжетах має маркуватися, що цей сюжет виконаний на замовлення, якщо ЗМІ не роблять цього, а просто беруть гроші на так зване висвітлення при цьому запускають свої сюжети разом з іншими матеріалами в блоки новини, то як мінімум це не чесно.
Юрій Ісаєв, медіа-експерт:

- шкода, що таку гарну справу, як об’єктивне висвітлення діяльності виконавчої влади перетворили в банальний піар та дерибан бюджетних коштів. Вперше в історії Полтави така шалена сума виділена на так зване висвітлення діяльності. У 2020 році виборчому - це гроші платників податків, які підуть на піар нинішньої так званої влади, яка знову хоче переобратися.