На соціальний захист чорнобильців Полтавщини у 2020 році планується спрямувати 11 мільйонів гривень

У Полтаві представники громадських організацій чорнобильців обговорили нагальні питання учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов зауважив, що у бюджеті 2019 року на їх підтримку було закладено 9 мільйоніів 800 тисяч гривень. У 2020 році таку практику на Полтавщині продовжать.

Олег Синєгубов, голова Полтавської облдержадміністрації:

- Подія 1986 року була важкою. Загалом, 600 тисяч людей брали участь у ліквідації аварії. З них 30 тисяч - полтавці. Не забути та зробити все, щоб люди, які поставили на часу терезів своє життя заради майбутніх поколінь, щоб ми зробили все для того, щоб допомогти.

Керівник громадських чорнобильських організацій Полтавщини Віктор Шкурпела розповів, що нині найбільше турбує ліквідаторів - зокрема, проблема щодо безкоштовного забезпечення ліками.

Віктор Шкурпела, голова обласного громадського об`єднання ветеранів та інвалідів в Полтавській області «Союз Чорнобиль України»:

- Ми б хотіли б звернутися, щоб нас підтримав депутатський корпус обласної ради і також ми будемо просити у вас, що на сьогоднішній день ви сказали, що у першу чергу і за рахунок місцевих бюджетів допомагати нашим постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На наступний рік за напрямком соціального захисту чорнобильців буде спрямовано 11 мільйонів гривень, це на 12% більше, - повідомила директор Департаменту соціального захисту Полтавської ОДА Людмила Корнієнко.

Людмила Корнієнко,  директор Департаменту соціального захисту Полтавської ОДА:

- Всі заходи, які були напрацьовані раніше, цього року залишаються і навіть розширюються. Основна увага буде приділена оздоровленню чорнобильців. Плануємо також проводити додаткову виплату на оздоровлення у місцевих санаторіях.