В Україні обмінюють посвідчення водія, видане на 2 роки, на 30-річне

В Україні обмінюють посвідчення водія, видане на 2 роки, на 30-річне. Щойно замінив свій документ Антон Демченко. Говорить, - їздив без порушень, тому іспитів складати не довелось.

Антон Демченко, водій: 

- Термін був приблизно у грудні. І закінчився 2 дні тому. Прийшов став у чергу і все. Це, мабуть, на краще, оскільки перші 2 роки можна виявити, чи потрібно чи не потрібно. Навіть ті люди, які тоді 2 роки тому складали екзамен, не кожен сьогодні найближчим часом прийде замінювати документи.

А порушникам доводиться складати іспити, перш, ніж отримати друге довготривале посвідчення. Якщо ж водія позбавили права кермувати, йому потрібно знову відвідувати уроки автошколи, складати іспит та отримати посвідчення лише на 2 роки.

Вікторія Трощак, головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю регіонального сервісного центру МВС на Полтавщині: 

- Якщо водій скоїв 2, або більше правопорушень у напрямку забезпечення дорожнього руху, обмін посвідчення здійснюватися не буде. Лише після складання теоритичного та практичного іспиту у сервісному центрі. Якщо протягом цих 2-х років водія було позбавлено права керувати, обмін посвідчення здійстюватися не буде.

Для того, аби обміняти посвідчення водія, потрібно надати у сервісний центр паспорт, ідентифікаційний код, меддовідку та сплатити 219 гривень сервісного збору.

Аліна Боровик, журналіст:

- Вперше дворічне посвідчення обміняли цього року 28 листопада. З того часу понад 200 водіїв отримали свої посвідчення.