Спільне засідання постійних депутатських комісій відбулося в Полтавській обласній раді. Серед дискусійних питань – бюджет області на 2020 рік

Спільне засідання постійних депутатських комісій відбулося в Полтавській обласній раді. Скликане відповідно до розпорядження голови обласної ради Олександра Біленького за ініціативою голів профільних комісій обласної ради.

У спільному засіданні, яке, за рішенням депутатів, вела голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Людмила Овчаренко, взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, члени президії обласної ради, депутати обласної ради, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

На порядку денному - 38 питань, які плануються розглянути на сесії ради. Ключовим питанням порядку денного спільного засідання став проєкт обласного бюджету на 2020 рік. Як зазначив директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка, в проєкті бюджету враховано рекомендації профільних комісій обласної ради, пропозиції депутатів. Так, за його словами, проєкт обласного бюджету в загальній сумі збільшено на 23 млн. 600 тис. грн. Ці кошти будуть спрямовані на фінансування заходів обласної програми Бюджет участі Полтавської області, проєктів-переможців Конкурсу громадських екологічних ініціатив, для надання матеріальної допомоги онкохворим, на придбання спортивних ігрових майданчиків та тренажерного обладнання, на заходи Програми розвитку та підтримки обласного комунального підприємства «Аеропорт-Полтава» та інше.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради:

- Нам би хотілося, щоб основними пріоритетами було будівництво, відновлення матеріально-технічної бази медичних та освітніх закладів, але зараз є розуміння, що спецфонд буде на рівні минулого року. З нас знімають державну субвенцію, але в цьому не має нічого страшного, просто цифри в бюджеті будуть дещо інші, але в абсолютних цифрах він не буде відрізнятися.

Загалом проєкт обласного бюджету з урахуванням пропозицій, збільшено на майже 24 мільйони гривень І загальний обсяг видатків складе 6 мільярдів 633 мільйонів гривень.

Також на засіданні проголосували за офіційне звернення до Кабінету міністрів, щодо розподілу коштів на ремонт доріг.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради:

- Кошти на дороги виділяються з державного дорожнього фонду. Чому депутати не задоволені? Бо гроші на ремонт доріг не проходять через обласний бюджет, ми не голосуємо, не беремо участі у розподілі кошті. Але хто,як не депутати знають стан місцевих доріг в тому чи іншому районі.

Гостро обговорювали поповнення статутного капіталу Полтавського обласного підприємства «Полтавафарм»

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради:

- Ми повинні для себе зрозуміти або «Полтавафарм» несе соціальну відповідальність і Полтавська обласна рада виділяє кошти з бюджету,дотує це підприємство або продаємо дефіцитні збиткові аптечні пункти на баланс місцевих громад.

Всі питання порядку денного були розглянуті та рекомендовані винести на розгляд обласної сесії, яка відбудеться 20 грудня.