У Полтавській політехніці проходить масштабне тренування з протипожежної безпеки

Сигнал тривоги, пожежа у гуртожитках студмістечка, евакуація через запасні виходи та, в разі заблокування людей в окремій кімнаті, через вікна за допомогою спецтехніки ДСНС. У Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» проходить масштабне комплексне об’єктове тренування з протипожежної безпеки. Залучена спеціальна техніка Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Анатолій Мартиненко, проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку інфраструктури Полтавської політехніки:

- Студенти повинні відпрацювати питання евакуації з гуртожитку , як через запасні виходи так і з використанням спеціальної техніки ДСНС. Черговий швейцар з пульта управління передає інформацію на всі поверхи гуртожитку як голосом так і записану інформацію на магнітофон на двох мовах: англійській про те, що відбувається у гуртожитку.

Трагедія, яка сталася в Одесі та сколихнула всю Україну, спонукає нас знову та знову нагадувати собі та оточуючим про те, що небезпека може з’явитися у будь-який момент і ми повинні бути готові. Це - головне завдання навчань.

Андрій Поставний, директор студентського містечка:

- Повторити зі студентами навички евакуації, показати, нагадати, де знаходяться запасні евакуаційні виходи, розповісти про додаткові спецзасоби, які можна використовувати для евакуації, а також наголосити , що є первинні засоби пожежогасіння, які при необхідності можна використовувати як для збереження свого життя так і наших співмешканців.

Студенти старшокурсники не вперше проходять навчання, щороку беруть участь у таких заходах в студмістечку, першокурсників навчають, після поселення на початку нового навчального року. Усі сходяться в одному , головне в таких ситуаціях - не панікувати!

Андрій Коваленко, студент університету:

- Під час пожежі не потрібно панікувати, необхідно щоб, студенти знали як тушити і що конкретно робити в таких надзвичайних ситуаціях.

Вікторія Журавель, студентка університету:

- Це дуже потрібні речі, тому що від цього залежить наше життя, наше здоров’я, я от сьогодні вперше взяла в своєму житті в руки вогнегасник. Таке необхідно пробувати в житті кожній людині.

Тарас Петренко, студент університету:

- Зважаючи на те, що у нас такі заходи проходять щороку ми навчені не хвилюватися і знаємо, що робити в таких надзвичайних ситуаціях.

У Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» системно проводяться заходи з протипожежної безпеки ,- наголошують представники вузу. У змодельованих ситуаціях, під керівництвом фахівців, студенти мають можливість відпрацювати різного роду методи гасіння, ліквідації потенційної небезпеки. Працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій демонструють навчальні фільми та розповідають студентам про елементарні правила поводження з вогнем. Як запевняють рятувальники, - в університеті створені належні умови для своєчасної евакуації студентів та науково-педагогічних працівників в умовах виникнення надзвичайної ситуації.