1 квітня - 204 річниця від дня народження М.Гоголя

1 квітня українці відзначають День сміху. Як припускають науковці, це свято прийшло з Німеччини у 17 столітті. Тоді його називали брехливим днем або Марією-брехухою - одним із народних прізвиськ Марії Єгипетської - святої , день вшанування якої за старим стилем збігається з 1 квітня. Того дня дівчата обманювали людей, аби керувати майбутнім чоловіком. Полтавці, окрім веселого свята, вже традиційно відзначали чергову річницю від дня народження земляка, письменника та драматурга Миколи Гоголя. Стати володарем літературної премії, заснованої на його честь, цього року виявили бажання 30 школярів та студентів міста. Компетентне журі визначило 7 переможців. Їх нагородили грамотами та грошовими преміями.
"Я взяв участь у цьому конкурсі, щоб більше дізнатися про Гоголя."
"Микола Гоголь був письменником, тому він часто користувався своїм пером та чорнильницею. Чорнильниця супроводжувала його все життя. Тому в моєму творі розповідається про спогади чорнильниці Гоголя."
"Когда меня люди с других стран спрашивают, какой у тебя край, я всегда отвечаю, что мой край самых вкусных галушек и родина великого писателя Гоголя."
Оцінка робіт кожного із учасників відбувалася так званим «сліпим методом» -твори закодовані. Закінчилися урочистості покладанням квітів до підніжжя пам’ятника Миколи Гоголя.