В Україні відбулися перші місцеві вибори в ОТГ. «Слуга народу» заявила про перемогу

В Україні відбулися перші місцеві вибори в ОТГ. «Слуга народу» заявила про перемогу

У неділю, 22 грудня, з 08:00 до 20:00 години в Україні тривало голосування на перших виборах депутатів сільських, селищних і міських рад ОТГ. Українці також обирали й відповідних сільських, селищних та міських голів.

За даними ЦВК, явка виборців коливалась від 14% до 54%. Лідерами за явкою були такі ОТГ: Житомирська, Хмельницька, Чернігівська, Волинська, Вінницька. Гірше за всіх голосували в Закарпатській, Івано-Франківській, Харківській областях.

bezymjannyj-1.jpg

Щодо Полтавщини, то перші вибори в ОТГ пройшли у Великобагачанському районі — Гоголівська селищна об’єднана територіальна громада, Гадяцькому районі — Великобудищанська сільська ОТГ, Зінківському районі — Зіньківська міська ОТГ, Оржицькому районі — Новооржицька селищна ОТГ, Чутівському районі — Петрівська сільська ОТГ, Миргородському та Лубенському районах — Ромоданівська селищна ОТГ.

Поліція Полтавщини повідомила, що всі дільниці зачинилися вчасно. За даними Ситуаційного центру Головного управління поліції області, у виборах взяли участь 13109 громадян (це – 51 %). Від початку роботи ДВК і до їх закриття поліція отримала 10 повідомлень про ймовірні порушення виборчого законодавства. На одній із виборчих дільниць Гадяцького району зафіксували видачу двох бюлетенів одній особі. Відомості за фактом незаконного використання виборчого бюлетеня (ст. 158-1 КК України) внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Вісім інших інформацій стосуються можливої незаконної агітації. Одна з них підтвердилася. Поліція склала протокол за порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації в Полтавському районі за ст. 212-10 КУпАП.  

23 грудня політична партія «Слуга народу» у своїй спільноті на Facebook заявила, що кожен третій мандат – їхній: (https://www.facebook.com/sluganarodu.official/photos/a.605890223250314/750357138803621/?type=3&theater)

«І знову перемога «Слуги Народу»! Опрацьовано 75% дільниць. Маємо 56% підтримки українців серед усіх партій за кількістю депутатів. Отже – проводимо до місцевих рад по всій Україні більше депутатів, ніж всі інші разом узяті партії».