Полтавці просять керівництво міста замінити вуличне освітлення

Полтавці просять керівництво міста замінити вуличне освітлення

Нова петиція з’явилась на офіційному сайті Полтавської міської ради та виконавчого комітету. Її автор просить керівництво Полтави замінити міське вуличне освітлення на більш якісне.

«Помаранчеве світло не може похвалитися високим показником кольору. Це означає, що колір освітлення може істотно відрізнятися від справжнього, як результат - знижується видимість освітлюваної ділянки. Для пішоходів це може бути просто неприємно, тому що доводиться напружувати зір, щоб краще роздивитися об'єкт. Для водіїв видимість освітлюваної ділянки набагато важливіше, особливо в осінньо-зимовий період, коли спостерігається туман, йде дощ або сніг. Чим якісніше світло, тим краще освітлена ділянка, що підвищує пильність водія і швидкість його реакції», - пише автор Олександр Горюн.

Разом з тим, полтавець зазначає, що натрієві лампи з теплим помаранчевим світлом забезпечити цього не можуть. Натомість, холодне біле світло (6000К) в два рази покращує периферичну видимість дороги, що на 25% знижує необхідність екстреного гальмування.

Вказує у своїй петиції полтавець і переваги пропонованого освітлення: «Довгий термін службиВуличні LED світильники забезпечують близько 25000 годин бездоганної роботи. Стійкість до вібрацій і перепадів напруги в мережі. Високий ступінь захисту IP65 / IP66. Надійний показник, який робить прилади повністю волого- і пилонепроникними. Дощі, зливи, сніг і мороз ніяк не впливають на роботу світильників. Прилади добре функціонують в температурному діапазоні від -40 ° С до + 50 ° С.Економія споживання енергоресурсів з істотним показником (близько 82%).Повна відсутність важких металів, ртуті та УФ-променів. Світлодіодні світильники екологічно безпечні, плюс дозволяють економити на утилізації».

Петицію розглянуть на профільній комісії Полтавської міської ради, якщо вона набере 250 голосів за 60 діб.