Київський район Полтави залишився без бюджету

Відбулася 48 позачергова сесія Київської районної у м. Полтава ради 7 скликання. У порядку денному - 22 питання. На початку сесії відзвітував голова Київської районної ради Сергій Синягівський, про зроблену роботу протягом року.

Сергій Синягівський, голова Київської районної ради: 

- За цей час відбулося 8 сесій, розглянуто 691 питання, з них 627 земельних. Серед основних питань, що ми розглянули: соціально-економічного розвитку району, формування бюджету та внесення при необхідності до нього змін, затвердження заходів районних програм.

Також разом з тим підбив підсумки виконання бюджету 2019 року.

Сергій Синягівський, голова Київської районної ради: 

- Київський район у м. Полтава надано бюджетні повноваження в частині власних та делегованих повноважень. Станом на 1.12 дохідна частина загального та спеціального фондів районного бюджету станом на 2019 склала 188 млн. 100 тис гривень. Субвенції,що надходять транзитом через міський бюджет з державного бюджету на виконання делегованих державних повноважень, а саме на надання соціальних гарантій населенню складають 79,5 %.

Жваве обговорення викликало питання бюджету на 2020 рік. Представники трьох фракцій відмовились голосувати за проект,тому район залишається наразі без бюджету на наступний рік.

Сергій Синягівський, голова Київської районної ради: 

- Сьогодні є реальна загроза в тому,що Київський район мабуть вперше в 2020 рік ввійде без бюджету, затвердженого на сесії районної ради. І сьогодні саме такі політичні сили як: «Рідне місто», «Батьківщина» і «Свобода» заблокували це питання. Тобто не приймаючи участі у голосуванні, а вірніше кажучи голосуючи проти. Я розумію,що така деструктивна позиція окремих політичних сил,саме не на користь громади. Адже люди вибирали їх для того,щоб вони приймали рішення, полегшували роботу своєї громади. Насьогодні ми бачимо навпаки.

Це загрожує тим,що незахищені верстви населення не будуть харчуватися, а також не будуть здійснюватися всі види соціальних виплат- підкреслив голова райради.