Конфлікт у театрі ім.Гоголя

Цілком не сценічні пристрасті розгорілися у Полтавському театрі. Конфлікт між директором та художнім керівником впливає на роботу інших служителів Мельпомени. Подейкують, що в театрі з’явилася цензура. 4 вистави заборонені до показу. Один із провідних акторів театру Богдан Чернявський говорить, що не може так працювати.

 Богдан Чернявський- актор полтавського театру
" Не стільки я на боці персонально Олексія Коломійцева. Це його такий дійсно конфлікт із адміністрацією театру, через що відбулися, не хочу зараз говорити злочинні, неправомірні дії по відміні цих вистав. Це його справа. На певному етапі - особиста справа. Але оскільки вона торкнулася театру в цілому, деяких моїх колег, які не змогли сприйняти, тому я тут."

Уже колишній художній керівник Олексій Коломійцев запевняє, що 4 вистави, які заборонили до показу, раніше влаштовували Управління культури і були погоджені.

Олексій Коломійцев- колишній художній керівник полтавського театру
"Ми всі з приємністю повідомляємо Ігоря Дмитровича Поклада, що Полтавський академічний обласний театр приймає до постановки в 2013 році рок-оперу «Ірод». І все це так гарно, на бланку управління культури. Я везу все це туди. Всі радіють. Все це дуже, дуже, дуже. А потім не дуже якось."

В Управлінні культури однією з причин називають фінансову скруту театру. Понад 12,5 мільйонів гривень, які виділили цьогоріч на нього - не вистачає.
 Геннадій Фасій- начальник Управління культури Полтавської ОДА
" Коштів, які виділяє обласний бюджет - недостатньо для того, щоб театр розвивався і працював. Театр повинен заробляти гроші, хоч рамковий закон, який стосується театральної справи, він говорить про те, що прибуток - не мета театру. Але театр повинен заробляти собі на бензин, на пальне."
Проблема не лише в новаторстві Олексія Коломійцева, яке за словами Геннадія Фасія, не приносить прибутку. Сам театральний колектив не зміг працювати з художнім керівником, який ніби то перевищував службові повноваження.
Олексій Андрієнко-  директор Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя
" Є колективне звернення до управління культури. Спочатку це було до мене. Я просив до мене не підходити, будь ласка, є управління культури наказом яким був призначений Олексій Володимирович. Немає зараз порозуміння між трупою і художнім керівником"

За словами Олексія Андрієнка, під зверненням підписалися Народні артисти Василь Голуб, Віталій Скакун, Юрій Попов та Неллі Ножинова.
Олексій Коломійцев проблему бачить у фінансовій площині. Мовляв, до його призначення театр надавав послуги оренди. У травні минулого року, до прикладу, було лише 3 вистави, в інший час зал віддавали у користування. Із появою нового художнього керівника кількість вистав збільшилася, а оренди відповідно зменшилась. Після скорочення посади художнього керівника Коломійцеву запропонували стати режисером-постановником. Однак, лише до кінця травня. Далі чекає звільнення.
Частина полтавської громади скаржиться, що до їхньої думки ніхто не дослуховується та не враховуються смаки різних аудиторій. Активісти почали збирати підписи під зверненням до голови обласної державної адміністрації. Вони вважають: на рівні з традиційними виставами, у полтавському театрі обов'язково має бути новаторство.