На Полтавщині спостерігається зростання захворюваності на кір

На Полтавщині спостерігається зростання захворюваності на кір. За минулий тиждень зареєстровано 15 випадків, що на два більше попереднього тижня. Така ситуація продовжується з початку грудня. Кір - вірусне захворювання, що може викликати серйозні ускладнення здоров’я, аж до пневмонії та навіть ураження центральної нервової системи з розвитком енцефаліту, - говорить лікар - епідеміолог ДУ Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України Андрій Байбарза.

Андрій Байбарза, лікар-епідеміолог ДУ Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України:

- Реєструються випадки кору і в організованих колективах, тобто, у нас були випадки і серед працівників і серед дітей, вихованців, учнів і випадки у дитячих садочках і в середніх школах, і в вищих навчальних закладах Полтави. Це сезон як раз високого рівня захворюваності на кір.

Вірус кору, - говорить Андрій Байбарза, - дуже небезпечний та швидко розмножується у середовищі.

Андрій Байбарза, лікар-епідеміолог ДУ Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України:

- Групою ризику по захворюваності є все населення без винятку. Якщо немає імунітету сприйнятливі до захворювання всі однаково і якщо буде контакт з захворілим, то хворіють всі, хто мав контакт з захворілим. Розповсюдження починається надзвичайно широко.

Єдиний спосіб вберегтися від небезпечного захворювання, - наголошують медики, - це своєчасно зробити щеплення. Перше щеплення бажано робити в рік.