Що робив заступник Міністра освіти і науки України у Полтавській політехніці

Заступник Міністра освіти і науки України Єгор Стадний відвідав Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Там презентував концепцію реформування вищої освіти науково-педагогічним працівникам та представникам студентського самоврядування.

У Центрі культури та студентської творчості Національного університету імені Юрія Кондратюка зібралась найбільша спільнота викладачів і студентів, долучились представники студентського самоврядування інших закладів вищої освіти Полтави.

Олександр Дроботя, голова профспілкової організації, директор центру культури та студентської творчості Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»:

- Студенти та викладачі мають можливість отримати інформацію про майбутнє освіти, майбутнє науки та загалом освіти України, який буде у майбутньому напрямок та задати важливі питання.

На думку Єгора Стадного, заклади вищої освіти Полтавщини готові до змін. Як аналітик, говорить, що вже сьогодні може спрогнозувати, що очікує на заклади вищої освіти Полтави через три роки - вистоять найсильніші.

Єгор Стадний, заступник Міністра освіти і науки України:

- Полтавська область загалом має кращі позиції, ніж багато інших областей. Це відверто треба сказати. Попри все те, що мені розказували, що хтось наступає комусь на ноги, відкриваючи подібні спеціальності, все одно профільність закладів зберігається. І немає такого наступання один одному на ноги, які є в інших обласних центрах.

Поділився посадовець і баченням щодо нової економічної поведінки менеджменту університету - заохочення кращих викладачів. За його словами, система фінансування та управління вищої освіти на сьогодні побудована таким чином, що кращі й гірші винагороджуються за одним принципом. Немає диференціації. Доцент, який працює зі своїм курсом, займається наукою, прогресує, постійно вдосконалюється, отримує ті ж гроші з тими ж надбавками, що й інший доцент, але який нічогісінько не робить.

Єгор Стадний, заступник Міністра освіти і науки України:

- Треба робити сміливі інвестиції у розвиток системи оплати праці, для того, щоб винагороду отримували найсильніші викладачі. Тоді заклад ще більше почне зростати. Ми бачимо інтерес роботодавців, устаткування лабораторій. Роботодавці зрозуміли нарешті, що без них система вищої освіти не буде давати тих кадрів, які необхідно.

Ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професор Володимир Онищенко подякував Єгору Стадному за спілкування з колективом і студентами. Жодне питання не залишилось без відповіді. Заступник Міністра освіти і науки оцінив матеріально-технічну базу політехніки та побував у наукових лабораторіях. Подібні зустрічі планує проводити раз у три-чотири місяці, адже переконаний, що саме таке спілкування дає найкращий результат.