Що робити українцям, аби убезпечити себе від коронавірусу

Коронавірус атакує Китай. За даними Міністерства охорони здоров’я України, станом на 20 січня у Китаї в місті Ухань та за межами країни офіційно зареєстровано 205 лабораторно підтверджених випадків інфекційної хвороби, викликаної новим коронавірусом. Троє людей померли, 170 пацієнтів госпіталізовані. Випадки захворювання серед осіб, які приїхали з міста Ухань, були зареєстровані у Таїланді, Японії та Південній Кореї. Коронавірус, за словами лікаря-епідеміолога Андрія Байбарзи, належить до великої родини йому подібних.

Андрій Байбарза, лікар-епідеміолог ДУ Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України:

- Передається повітряно-крапельним шляхом і вражає легені та призводить до тяжкого захворювання. Пов’язані більше випадків з відвідуванням ринку даного міста Ухань.

Серед ознак інфекції - респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задуха та ускладнене дихання. Лікар додає, - поширення вірусу можливе і в Україні.

Андрій Байбарза, лікар-епідеміолог ДУ Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України:

- Він може і призвести до ускладнень в масштабах всієї планети - це цілком імовірно. Його дослідили більш-менш ретельно і це вже не той відомий сальс, або тяжкий гострий респіраторний синдром, що це зовсім новий вірус.

Щоб убезпечити себе від вірусу потрібно дотримуватися легких, але важливих порад.

Андрій Байбарза, лікар - епідеміолог ДУ Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України:

- Якщо ви хворі треба залишатися вдома - це дуже серйозний захід стосовно збереження і власного здоров’я і стосовно запобігання ускладнень. Достатньо часто мити руки , якщо неможливо помити руки, то треба мати якийсь розчин спиртовий для антисептика.

Андрій Байбарза додає, - окрім цього, уникайте контакту з хворими тваринами або зіпсованими продуктами тваринного походження. Адже, попереджений, а, отже, озброєний.