Підсумки регіональної програми реформування ЖКГ

У 2012 році обласні комунальники орієнтувалися на державну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства. Відповідна регіональна програма передбачена на 2011-2014 роки і має кілька основних завдань. Головне - підвищення якості комунальних послуг. Централізованим опаленням забезпечили 23 населені пункти, серед них 5 міст обласного значення. Централізоване водопостачання є у всіх містах та селищах, а також у 27 % сіл.

Олександр Тонков
директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації
«Фактично з різних джерел фінансування направили 216 мільйонів гривень. Державний бюджет виділив 16.8 млн., згідно програми передбачено було 213 млн. Місцеві бюджети виділили 153.9 млн., 45.3 млн. надійшли за рахунок інших джерел фінансування.»

Серед основних проблем сфери ЖКГ - подорожчання енергоносіїв. Комунальники вважають - тарифи на послуги не покривають усіх витрат. Монополія - ще одна з перепон на шляху прогресу галузі, вважають посадовці. На їх думку, вирішення проблеми - у створенні об’єднань власників багатоквартирних будинків. Наразі в області діє 853 об’єднання громадян, що належать до форм самоорганізації населення. Однак минулого року в області люди організували лише 7 ОСББ, зазначає директор Департаменту ЖКГ обласної адміністрації Олександр Тонков. На його думку, цьому є ряд причин.

Олександр Тонков
Директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації
«Це і низький рівень роботи з органами місцевого самоврядування, і невиконання капітальних ремонтів житлових будинків, у тому числі ліфтового господарства.»

Протягом 2012 обласні комунальні підприємства спромоглися налагодити співпрацю з рядом іноземних фінансових організацій. За рахунок кредиту обласне підприємство «Полтаватеплоенерго» відремонтувало котельні, що дозволило перевести їх на автоматичний режим роботи. А «Кременчукводоканал» завдяки взаєминам зі Світовим банком провів реконструкцію насосних станцій.